Twoje IP: 3.238.147.211

Święto Biblioteki 2020

phoca thumb m received 752829258631471W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (październik/listopad) obchodzony był pod hasłem „Regiony Polski - poznajemy tradycje ludowe". Nasza biblioteka przygotowała kilka propozycji dla wszystkich uczniów szkoły. Klasy młodsze zostały zaproszone do wspólnego poznawania polskich regionów i obyczajów poprzez wesołą zabawę: tańcząc ludowy taniec, kolorując malowanki i tworząc piękne wycinanki. Klasom czwartym zaproponowany został udział w konkursie afiszowym związanym z hasłem obchodów. Klasy piąte mogły stworzyć piękną kurpiowską lub łowicką wycinankę. Natomiast uczniowie klas szóstych stanęli w szranki w wymyśleniu rymowanki/wierszyka, który musiał zawierać pojęcia gwarowe. Biblioteczny blog, był miejscem, gdzie uczniowie najstarszych klas odnaleźli propozycje konkursu.