logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1343
1583
2972375

Twoje IP: 44.197.197.23

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki SzkolneCertyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

  Wf1
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Dania - ostatni przystanek w wędrówce sześciolatków po świecie

phoca thumb m 15Dania jest ojczyzną Hansa Christiana Andersena oraz krainą klocków Lego. Pomysłodawcą marki Lego jest duński cieśla Ole Kirk Christiansen. Początkowo były to drewniane zabawki, ale od 1949 roku do ich produkcji wykorzystano tworzywo sztuczne. W 1958 roku powstał sposób łączenia klocków, który znany jest współcześnie. Lego, czyli po prostu: "baw się dobrze". Z Danii pochodzi również Hans Christian Andersen, którego świat nazywa królem bajek. To on pierwszy nadał ludzką osobowość przedmiotom. Podczas ostatnich zajęć, odbywających się w ramach innowacji pedagogicznej "Świerszcz podróżnik", sześciolatki wysłuchały wybranych baśni Andersena oraz wykonały pracę plastyczną. Następnie z wielu rysunków złożyły książeczkę, nadając jej własny tytuł. Farvel Dania!


Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?