logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1292
1583
2972324

Twoje IP: 44.197.197.23

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki SzkolneCertyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

  Wf1
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Kaliszanin Stefan Szolc - Rogoziński zorganizował wyprawę, która zwróciła uwagę świata na Polaków

phoca thumb m 20210520 082001Do Afryki zaprowadziła go ciekawość, naukowa pasja, żądza przygody i wizja niepodległej Polski. Miał on wyjątkowy pomysł, aby na zachodnim wybrzeżu innego kontynentu stworzyć kolonię. Nowa, wolna ojczyzna znalazłaby się w przyjemniejszym miejscu, niż między Niemcami a Rosją. Stefan Szolc - Rogoziński podróżował z przyjaciółmi: geologiem Klemensem Tomczekiem, meteorologiem Leopoldem Janikowskim oraz ze swoim wyżłem Dolarem. Razem dokonali największych polskich osiągnięć podróżniczych, odkrywczych i naukowych w czasie rozbiorów. W celu uczczenia pamięci Stefana Szolc - Rogozińskiego, patrona naszej szkoły, uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej i edukacji przedszkolnej wzięli udział w spektaklu, którego celem było przybliżenie tej niezwykłej postaci.


Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?