logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1243
1583
2972275

Twoje IP: 44.197.197.23

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki SzkolneCertyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

  Wf1
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Cypr - wyspa kotów

phoca thumb m 1619800479940-minPiękna wyspa Cypr, zwana też wyspą bogini Afrodyty, stała się kolejnym przystankiem podczas wędrówki sześciolatków po świecie w ramach innowacji pedagogicznej "Świerszcz podróżnik". Na Cyprze wszędzie możemy zobaczyć koty, których jest podobno półtora miliona, czyli więcej niż rodzimych mieszkańców wyspy. Skąd tyle kotów, które są traktowane przez mieszkańców i turystów z szacunkiem i sympatią? Legenda mówi, że na Cyprze, w IV wieku, zapanowała długotrwała susza, co sprzyjało nadmiernemu mnożeniu się jadowitych węży. Aby ratować mieszkańców, matka cesarza Konstantyna Wielkiego, święta Helena, sprowadziła z Jerozolimy cały statek kotów, które rozprawiły się z niebezpiecznymi gadami. Warto zauważyć, że koty cypryjskie są niezwykłej urody. I podobno są dwie rasy kotów żyjących na Cyprze: koty św. Heleny i koty Afrodyty. Gorusuruz Cypr!


Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?