Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
39
1476
2755841

Twoje IP: 3.238.173.209

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Bez tytułu

Oddziały przedszkolne           

Japońskie obento - kulinarne cudeńka

phoca thumb m nowy folder 612Japonia to niezwykle ciekawy kraj, w którego społeczeństwie dzieci odgrywają bardzo ważną rolę. Przygodę z edukacją rozpoczynają już w przedszkolu, a rodzice nieustannie czuwają nad rozwojem swojego dziecka. Dbają również o ich zbilansowaną dietę, przygotowując obento, czyli drugie śniadanie, które uczniowie zabierają do szkoły. Rodzice wkładają dużo pracy w przygotowanie dzieciom szkolnego posiłku, jedzenie jest starannie, wręcz artystycznie wykonane. Na wzór japońskiego obento, sześciolatki z naszej szkoły, przygotowały własne drugie śniadanie. Pychotka! W konkursie plastycznym "Japońskie obento - kulinarne cudeńka" wszystkie dzieci otrzymały pierwsze miejsce. Gratulujemy! I zapraszamy do galerii.

 

Bawaria, fajne miejsce dla dużych i małych

phoca thumb m save 20210125 155623Krystalicznie czyste jeziora, pokryte śniegiem szczyty, średniowieczne miasta, bawarskie obyczaje i serdeczna gościnność sprawiły, że Bawaria stała się celem kolejnej podróży sześciolatków w ramach innowacji pedagogicznej "Świerszcz podróżnik". Bajkowe zamki i pałace, których nie ma w żadnym zakątku świata. Z zamkiem w Burghausen wiąże się polska historia, w jego murach mieszkała polska królewna Jadwiga Jagiellonka. Bramę zamku do dziś zdobi herb Rzeczypospolitej. Zajrzeliśmy też do kuchni bawarskiej. Sztandarowym daniem spożywanym do południa jest biała kiełbasa parzona i podawana na gorąco z dodatkiem pysznej słodkiej musztardy oraz precle. Bawarskie słodkości to podawane na gorąco ciasto z jabłkami, śnieżne kule oraz norymberskie pierniki. Odbyliśmy też wirtualny spacer po Muzeum Audi, z którego najbardziej byli zadowoleni chłopcy. Kolejny obraz przedstawiający samochód witali oklaskami. Auf Wiedersehen Bawaria!

 

Moja mała Ojczyzna

phoca thumb m 012W bieżącym roku szkolnym sześciolatki przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego: "Piękna nasza Polska cała". Stał się on okazją do budowania wśród najmłodszych i ich rodzin poczucia tożsamości narodowej i regionalnej oraz dumy z bycia Polakiem. Spośród proponowanych zadań wybraliśmy konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami: "Moja mała Ojczyzna" oraz wykonanie pracy plastycznej: "Strój ludowy naszego regionu". Wszystkie prace są piękne. Gratulujemy pomysłów dzieciom i rodzicom.

 

 

Fascynująca podróż do słonecznej Grecji

phoca thumb m thumbnail 20201210 110637Na kolejnych zajęciach, odbywających się w ramach innowacji pedagogicznej "Świerszcz podróżnik", udaliśmy się w podróż do Grecji. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od góry Olimp. Spotkaliśmy tam bogów greckich: Zeusa, Atenę, Afrodytę, Apolla i Posejdona. Przywitaliśmy się także z Platonem i Sokratesem - greckimi filozofami, wysłuchaliśmy wybranych mitów greckich oraz poznaliśmy tradycję igrzysk olimpijskich. Ponadto nauczyliśmy się kilku słów w tym języku: kalimera (dzień dobry), parakalo (proszę), epharisto (dziękuję), których znajomość bardzo przydała nam się podczas podróży. Podczas naszej greckiej przygody nie zabrakło także nauki tańca - zorby. Grecja to naprawdę wspaniały kraj do zwiedzania i wypoczynku.

Adijo Grecja!

 

Islandia - tropem tradycji świątecznych

phoca thumb m 20201218 095616Islandia to kolejny przystanek w wędrówce sześciolatków ze Świerszczem podróżnikiem. Islandczycy obchodzą trzynaście dni świąt Bożego Narodzenia, które zaczynają 24 grudnia. Bardzo poważnie traktują dekoracje świąteczne, spośród których najbardziej powszechną są okna, choinki i wieniec adwentowy. Stary islandzki zwyczaj mówi, że każdy musi mieć na sobie nowe ubranie w czasie świąt, w przeciwnym razie może być zjedzony przez złośliwą bestię Yule Cat. Informacja dla dzieci: Islandczycy mają trzynastu świętych Mikołajów. Ci Mikołajowie nie mają nic wspólnego z polskim świętym Mikołajem. Są to potomkowie trolli. Przychodzą do dzieci jeden po drugim w okresie przedświątecznym. Pierwszy z nich zjawia się 12 grudnia, a ostatni 24 grudnia. Ich rola polega na przynoszeniu dzieciom małych prezentów. Każde dziecko wystawia swoje obuwie na parapecie u siebie w pokoju. Dzieci otrzymują po jednym małym prezencie od każdego Mikołaja. Ale uwaga! Niegrzeczne dzieci mogą dostać zgniłego ziemniaka i nic więcej. Mikołajowie często pojawiają się w czasie tańców świątecznych, które są bardzo popularne wśród islandzkich dzieci. Dorośli i dzieci tańczą wokół choinki i śpiewają kolędy. Islandczycy bardzo lubią czytać książki. W prezencie od Mikołaja niemal wszyscy otrzymują książkę. Jest to piękna tradycja. Wertubleser Islandia!

 

Podróż do Finlandii - krainy Mikołaja i Muminków

phoca thumb m resized 20201204 101947Kolejny etap podróży to mroźna i śnieżna Finlandia. Pewnie dlatego Finowie chętnie korzystają z sauny. Tam zaprzestają wszelkich kłótni i sporów. Podczas "podróży" dzieci obejrzały "spektakl na niebie", czyli niezwykłe zjawisko zorzy polarnej oraz wysłuchały fragmentu bajki "Muminki". Wirtualny spacer po wiosce Muminków był bardzo ciekawy. Na końcu zatrzymaliśmy się w Rovaniemi. Finowie uważają, że to jest kraina Mikołaja. Dzieci wysłały kolorowe listy z prośbą o prezenty. Nakemiin Finlandia!

 

 

Świerszcz Podróżnik zaprosił sześciolatki do Peru

phoca thumb m image016Czy możliwa jest podróż do Peru? Okazuje się, że tak! Jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na naszym globie. Kolorowe zdjęcia pokazujące kulturę i przyrodę Peru - krainy Indian Inka, niegdyś bardzo rozwiniętej cywilizacji wywarły ogromne wrażenie. Przepiękne krajobrazy, szczególnie Gór Tęczowych, Machu Picchu, egzotyczne zwierzęta - lamy, alpaki, znane dzieciom świnki morskie. Ludzie w bajecznie kolorowych strojach: poncho, kapelusze i spódnice budziły ogromne zaciekawienie. Na zakończenie podróży został przeprowadzony konkurs na najciekawiej wykonane poncho. Efekt plastyczny przerósł oczekiwania. Wszystkim bardzo się podobało i z żalem pożegnaliśmy Peru. Adios Peru.

 

Moja półka z wymarzonymi książkami

phoca thumb m img-20200306-wa0008Konkurs został przeprowadzony za pośrednictwem internetowych środków komunikacji społecznej wśród mieszkańców Kalisza i regionu. Organizatorem konkursu była PBP Książnica Pedagogiczna, partnerem - Wydział Pedagogiczno- Artystyczny UAM w Kaliszu. Praca konkursowa polegała na zaprojektowaniu półki z wymarzonymi książkami, których dziecko nie posiada. "Wymarzony księgozbiór" można było uzupełnić o ulubione przedmioty, kojarzące się z edukacją, czytelnictwem oraz z pożytecznym spędzaniem czasu. Oryginalna praca Wiktora Kubzdeli, sześciolatka z oddziału przedszkolnego, otrzymała II miejsce. Chłopiec, nawet w najtrudniejszym czasie, spełnił swoje marzenie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Laureaci konkursu "Cztery pory roku - Wiosna"

phoca thumb m 2Wiosna to piękna pora roku. Przyroda zawsze inspiruje. Sześciolatki przyglądały się wiośnie i namalowały ją. Najlepsze, najciekawsze i najpiękniejsze obrazki stworzyli Witold Bogacz, Amelia Fibich i Miłosz Zieliński. Prace są bardzo kreatywne i starannie wykonane. Konkurs dla przedszkolaków z Kalisza i regionu został przeprowadzony przez MDK. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Gdy zawody wybieramy, długo się zastanawiamy!

phoca thumb m 15Nauczanie zdalne trwa. Dorośli przybliżali sześciolatkom specyfikę wybranych zawodów: fryzjer, kucharz i krawiec. Dzieci eksperymentowały z włosami i akcesoriami fryzjerskimi. Wyszywanie? Dla nich to nic trudnego. Bardzo ciekawe zajęcie. Małym kucharzom kuchnia otworzyła swe podwoje. Wiktor wymyślił przepis na pyszny koktajl: banany zmiksowane z kefirem. Oj, działo się, działo. Każdy może wybrać coś dla siebie. Proszę spojrzeć do galerii.

 

 

Mali ratownicy i ich supermoc

phoca thumb m 01Nauczanie zdalne może być ciekawe i pożyteczne. Najmłodsi nabywali praktyczne umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Ratownicy medyczni potwierdzają, że to dzieci najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Przykładów ratowania życia przez dzieci nie brakuje. Sześciolatki najlepiej uczą się przez zabawę. Dzieci uczyły się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. To nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Zaangażowanie sześciolatków było olbrzymie. Mali ratownicy, życzę Wam supermocy!

 

 

Nauczanie zdalne - Sześciolatki się nie nudzą, oj nie!

phoca thumb m 01Podczas nauczania zdalnego można robić różne ciekawe rzeczy. Franek eksperymentuje z powietrzem, które przyjmuje różne kształty, a potem zabiera się za czytanie TAKIEJ książki. Filip wyczarował bańkę w bańce i poszukuje szczepionki na wirusy. Wiktor skonstruował wiatromierz i sprawdza kierunek wiatru. Zbudował także pojazdy ratunkowe i kosmiczne. Witek zdobył sprawność "Literowego detektywa". Maciej zastanawia się nad hodowlą ślimaka winniczka. Bartuś układa piękne życzenia. Nina zamierza zostać wielką artystką. Brawo sześciolatki!

 

Sześciolatki odnoszą sukcesy

phoca thumb m img-20200306-wa0001Wiktor Kubzdela (oddział przedszkolny B) brał udział w konkursie plastycznym "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej". Sześciolatek namalował piłkarza, Roberta Lewandowskiego, który rozgrywa akcję na boisku uwieńczoną sukcesem. Konkurs zorganizował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Praca wykonana przez Wiktora zajęła I miejsce. Brawo! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Mała wielka aktorka

phoca thumb m 20200305 111342aNina Dzikowska (oddział przedszkolny B) brała udział w XIX Prezentacjach Teatrzyków Przedszkolnych i otrzymała nagrodę w kategorii "występ indywidualny". Sześciolatka wcieliła się w rolę rockandrollowej kotki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

 

 

 

Jasełka BRODA HERODA

phoca thumb m dsc 0465Jasełka BRODA HERODA to tradycyjne przedstawienie o Narodzeniu Pana Jezusa wykonane przez sześciolatków z oddziału przedszkolnego B. Obok postaci Maryi, Józefa, Królów, Heroda, dobrych i niegrzecznych Aniołów, Pasterek występują także zwierzęta, a szczególną rolę odgrywa pewna rodzina Wróbelków. Sześciolatki ciekawą i humorystyczną grą aktorską pokazały, w jaki sposób można zamienić zło w dobro. Oklaski były rzęsiste i trwały bardzo długo.

 

 

Muzyczne poranki

phoca thumb m 20191203 110707Kolejne spotkanie z panią Magdaleną Wieczorek i niezwykłym instrumentem dętym. SAKSHORN to instrument stworzony przez Adolfa Saksa. Sześciolatki z oddziału przedszkolnego B próbowały grać na sakshornie. Wszystkim dzieciom udało się wydobyć dźwięk z instrumentu. Poznaliśmy też historię kaliszanina, saksofonisty jazzowego - Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Spotkanie było niezwykle interesujące.

 

 

Akordeon to instrument dęty?

W dniu 24.10.2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się pierwszy koncert zorganizowany przez panią Katarzynę Wieczorek. Uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej poznali dwa instrumenty dęte: klarnet i akordeon. W chwili ciszy mogli usłyszeć, jak akordeon potrafi głęboko "oddychać". Dowiedzieli się, że klarnet ma ustnik, w którym jest ukryty skarb. Ten skarb to kawałek trzciny czyli stroik. Dzieci wesoło bawiły się przy najpopularniejszym czeskim tańcu, którym jest Polka. Kolejny koncert już w listopadzie. Muzycy zabiorą nas do lasu.

 

Elementarz Młodego Kinomana

1571769530930 FOT05486Elementarz Młodego Kinomana to projekt, w którym biorą udział sześciolatki z oddziału przedszkolnego B. Dzieci tym razem obejrzały film "O Yeti!", który przedstawia niezwykłą przygodę "człowieka gór". Wprost z tłocznych ulic Szanghaju przenieśliśmy się w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów. Przed projekcją filmu odbyły się warsztaty z konkursami i nagrodami na temat "Tajemnic gór". Dzieci odbyły wirtualną wycieczkę po górskiej faunie i florze. Zobaczyły, jaki strój obowiązuje podczas wędrówki po górach oraz dowiedziały się, jak wezwać pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku. Zaznajomiły się z pojęciami: himalaizm, alpinizm i taternictwo. Wszystkie sześciolatki popisały się szeroką wiedzą na temat gór. Najciekawiej opowiadali Nina i Franek. Brawa dla małych wielkich górskich wędrowców!

 

 

 

"Trójka na głowie"

phoca thumb m 20190926 104522

"Trójka na głowie" to znakomicie zrobione, mądre przedstawienie, które z przyjemnością obejrzały dzieci z oddziału przedszkolnego B. Bohaterami są Jedynka, Dwójka i Trójka. Po spektaklu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci przekonały się, iż naturalny ład można przemodelować tak, by każdy czuł się w nim dobrze.

 

 

 

Spotkanie integracyjne w Grodzie Piastów

phoca thumb m 20190928 105409

W sobotę, 28.09.2019 r., rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego B zaplanowali miło spędzić czas na Zawodziu. Wszyscy z ciekawością przyglądali się, jak wyglądało życie codzienne ówczesnych mieszkańców grodu. Odważni angażowali się do pracy w warsztacie odlewniczym albo ręczne wyrabianie ozdób. Dzieci najchętniej karmiły zwierzęta domowe, które spacerowały po całym terenie. Wszyscy miło gawędzili przy ognisku. Pieczone kiełbaski i chleb były pyszne. Dzieci miały możliwość zabawy, a rodzice zasłużenie wypoczywali.

 

 

Sześciolatek i Adam Mickiewicz

phoca thumb m am4

Filip Dulaj (oddział przedszkolny B) otrzymał III miejsce w Konkursie 100 lat UAM. Organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a koordynatorem Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
Dzieci przedszkolne z terenu Wielkopolski miały za zadanie wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką- "Patron UAM". Udział w konkursie dawał uczniom możliwość rozwijania zainteresowań artystycznych i kreatywności.
Gratulujemy sześciolatkowi wielkiego sukcesu w przygodzie z poetą epoki romantyzmu.

 

Pokaz dla oddziału przedszkolnego

phoca thumb m ch4

Dnia 13.06.2019r w sali chemicznej odbył się w naszej szkole Pokaz Eksperymentów Chemicznych dla najmłodszych uczniów z klas zero. Uczniowie oglądali eksperymenty chemiczne, których głównym efektem była zmiana barw. Na koniec na życzenie naszych milusińskich miał miejsce pokaz wybuchu wulkanu, czyli zabawa z octem i sodą oraz "duch w butelce", czyli spalanie oparów denaturatu.

 

 

Tajniki gry na trąbce

phoca thumb m tr6
22.05.2019 to dzień super zabawy i nauki. Sześciolatki pod kierunkiem pani Magdy Wieczorek poznały kolejny instrument dęty. Trąbka ma ustnik, trzy wentyle i czarę głosową. Nie każdy sześciolatek miał tyle siły, żeby wydobyć dźwięk z instrumentu, ale niektórym udało się. Bez trąbki nie może być marszu ani pobudki.

DZIĘKUJEMY.

 

 

Prąd jest pożyteczny, ale bywa niebezpieczny

phoca thumb m pr3Prąd elektryczny bardzo zmienił życie ludzi. Co byłoby, gdyby nie było prądu? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej 15 i 17 maja podczas spotkania z prelegentami Energa Operator. W czasie ciekawej prezentacji dzieci nauczyły się odczytywać znaczenie znaków ostrzegających przed niebezpieczeństwem. Podczas części praktycznej ćwiczyły jak bezpiecznie postępować podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej dziękują za prezentację zasad bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej.

 

Mali Wielcy Pisarze

phoca thumb m mpisarze2Nareszcie jest!
W dniu 6 maja drukarnia dostarczyła książeczkę z opowiadaniami napisanymi przez uczniów naszej szkoły. "Herobrajn i inne opowieści" to tytuł zbioru opowiadań wymyślony przez Marcela Skorka. Fabuła opowiadań toczy się wokół tematów najbliższych dzieciom. Fantazja przeplata się z rzeczywistością. Jest rodzina, przyroda, zwierzęta oraz niezwykłe przygody bohaterów.
Autorzy: Marcel Skorek, Maja Smolińska, Maja Dominiak, Oliwia Wasiak, Michał Janiak, Aleks Różewicz, Zuzanna Florczak, Wiktoria Krych, Rafał Rzepecki, Nadia Kossowska, Anna Kucharczyk, Aleksandra Kubczyk dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wydania opowiadań. Mali wielcy pisarze stworzyliście wyjątkową galerię opowieści! Gratulujemy!

 

Blaszane dźwięki na powitanie wiosenki.

Podczas marcowego koncertu w Szkole Muzycznej sześciolatki zostały powitane przez zakręcone instrumenty: kornet (mała trąbka), waltornię (róg) i puzon jako jedyny z blaszanych instrumentów, który nie ma wentyli. Dźwięki waltorni zabrały dzieci na wycieczkę do lasu. Puzony w romantyczną podróż. Tak razem z blaszanymi instrumentami witaliśmy wiosnę.

 

Szlakiem "piastowskich" zabytków.

spz

Dzieci z oddziału przedszkolnego B postanowiły wędrować śladami kaliskich legend. Pierwszy przystanek to Baszta "Dorotka" stanowiąca pozostałość średniowiecznych obwarowań miejskich. Dolna kondygnacja jest poświęcona historycznej przeszłości miasta. W górnym pomieszczeniu baszty obejrzeliśmy dwie kaliskie legendy - "Dorotka" i "Milczące żaby". Ciekawym akcentem są rzeźby przedstawiające uwięzioną w baszcie starościankę Dorotkę i jej umiłowanego szewczyka Marcinka siedzącego pod wieżą. Emocje były ogromne.

 

 

 

Finał "Zabawy z poezją" za nami.

phoca thumb m dzp1

W dniu 23 marca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Finał Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją". Laur Najlepszego Recytatora roku szkolnego 2018/2019 otrzymał Filip Dulaj z oddziału przedszkolnego B. Filip zabrał słuchaczy w podróż aeroplanem razem z kurką Złotopiórką. Kamil Warsiewicz z klasy 3b zdobył wyróżnienie. Bardzo ładnie zaprezentowali się też uczniowie: Dominik Nowicki (oddział przedszkolny B), Mikołaj Mencel (2d), Miłosz Kałużny (1c).
Gratulujemy Małym Wielkim Recytatorom.

 

"Duży może więcej"

phoca thumb m pwsm3To temat przewodni koncertu muzycznego dla sześciolatków, który odbył się w dniu 21.02.2019 w Państwowej Szkole Muzycznej. Tym razem poznaliśmy duże instrumenty, które wbrew pozorom mogą wydawać delikatne dźwięki. Najważniejsze są organy. Muzycy mówią, że jest to instrument królewski. Fortepian, chociaż jest duży, wydaje romantyczne dźwięki. Wnętrze fortepianu to mnóstwo młoteczków. Ksylofon należy do rodziny instrumentów perkusyjnych. Do wydobywania delikatnych dźwięków perkusista używa pałeczek. Cudowna kraina muzyki dużych instrumentów zaczarowała małych słuchaczy.

 

Akademia Bezpiecznego Sześciolatka działa

Dzieci z oddziału przedszkolnego B brały udział w spotkaniu z pielęgniarką szkolną, panią Dorotą Dmitrzak. Podczas rozmowy dowiedziały się, że należy zachować ostrożność podczas stosowania środków chemicznych, które pomagają w utrzymaniu czystości w domu.
Kolejne spotkanie to ćwiczenia praktyczne. Sześciolatki dowiedziały się, jak poradzić sobie podczas niektórych wypadków na placu zabaw ( użądlenie, skaleczenie, krwotok z nosa). Każde dziecko zapamiętało, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo.

 

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

W dniu 19.12.2018 dzieci z oddziału przedszkolnego B zaprosiły rodziców do szkoły na Jasełka. W tym roku Archanioł Gabriel (Piotr) i jego aniołowie prowadzili zaciętą walkę z nieanielską świtą Heroda (Filip) o to, aby Boże Dziecię mogło ponownie przyjść do ludzi na Ziemię. Wynik jeden do zera dla Archanioła Gabriela. Herod i jego kilku nieanielskich "koleżków" zapowiedzieli rewanż w przyszłym roku. Występom dzieci przyglądał się Mikołaj. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu rodziców impreza była wzruszająca.

 

Korowód Kolędników

phoca thumb m korowod1a

W dniu 13.12.2018 dzieci sześcioletnie brały udział w koncercie muzycznym "Korowód kolędników". Przez świat kolęd wędrowaliśmy razem z aniołami, turoniem i królami. Prowadziła nas piękna, świecąca gwiazda. Sześciolatkom towarzyszyła uroczysta zaduma i wesołe kolędowanie.

 

 

 

A to Polska właśnie

a-to-polska-wlasnie
 
W dniu 22.11.2018 dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w kolejnym koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną w Kaliszu. Poznaliśmy najpiękniejsze tańce, które towarzyszyły Polakom w dziejach naszej Ojczyzny. Uroczysty polonez, szybki i wesoły krakowiak oraz zadumany kujawiak. Niektórzy próbowali swoich sił tanecznych na scenie. Brawo.
 
 
 
 

Zaczarowana lokomotywa

phoca thumb m zl4
W dniu 20.11.2018 dzieci z oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w spotkaniu z aktorem panem Dariuszem Sosińskim. Zaczarowaną lokomotywą podróżowały przez bajkowe miasteczka: Śpiewowice, Bajkowice i Rzepkowice. W każdym miasteczku czekały na dzieci miłe niespodzianki. Wszyscy dobrze bawiliśmy się.

 

 

 

Spotkania Siedemnastki z teatrem

W dniu 13.11.2018 i 14.11.2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w spektaklu teatralnym "Trójka na głowie". Jedynka, Dwójka i Trójka w ciekawy i zabawny sposób próbowały przekonać uczniów naszej szkoły – klasy 0a, 4b i 6c, że przyjaźń jest bardzo ważna. Czasami trzeba być szalonym jak Trójka i postawić cały świat na głowie, aby była równowaga między kontrolowanym porządkiem a twórczym chaosem. Podczas warsztatów teatralnych dzieci próbowały zrozumieć postępowanie liczb. Ciekawość wzbudzały efekty specjalne.

 

20. Wielkopolski Konkurs Na Monodram.

W piątek 9 listopada odbył się jubileuszowy, bo 20 Wielkopolski Konkurs na Monodram. Organizatorem było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Wśród 23 artystów znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Małgorzata Tabat- oddział przedszkolny B i Maja Andrzejak- klasa 1c. Małgosia była najmłodszą uczestniczką konkursu. Obie dziewczynki wspaniale zaprezentowały swoje monodramy. Komisja artystyczna przyznała małym aktorkom wyróżnienie.
Gratulujemy, życzymy wielkich sukcesów na teatralnej scenie.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?