Twoje IP: 44.197.197.23

Wf1

PieknaNaszaPolskaCała

Obchody Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia 2021

phoca thumb m kajetan muyoJak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi, tym razem jednak, nie w auli szkolnej, ale zdalnie - na zajęciach z przyrody, biologii i geografii. Uczniowie klas czwartych mieli za zadanie napisać list w imieniu przyrody do wszystkich ludzi, aby lepiej opiekowali się oni światem natury, który nas otacza. Natomiast uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach na temat działań proekologicznych, które korelowały z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi "Przywróć naszą Ziemię". Oto niektóre ich działania udokumentowane zdjęciami: oszczędność wody (nabieranie w kubek wody podczas mycia zębów), stosowanie na co dzień, podczas zakupów, toreb wielokrotnego użycia, systematyczne segregowanie śmieci, używanie doniczek ceramicznych zamiast plastikowych dla roślin, sprzątanie lasów w okolicy. A Ty jak na co dzień dbasz o naszą Ziemię?