logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1457
1583
2972489

Twoje IP: 44.197.197.23

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki SzkolneCertyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

  Wf1
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

ROK 2021 - odkryto niepublikowaną dotychczas historię z krainy Śródziemia… Projekt "Hobbitowy cosplay"

Hobbit2Omawianie lektury szkolnej podczas lekcji zdalnych może być ciekawe i stać się niezwykłą przygodą, szczególnie wtedy, gdy wyrusza się w tajemniczą podróż z bohaterami powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem".
Uczniowie klas: 6a, 6d i 6e podczas cyklu lekcji języka polskiego, poświęconego omówieniu tejże lektury, poznawali niezwykłe krainy fantastycznego Śródziemia i przeżywali pełne napięcia przygody wraz z Bilbem Bagginsem i drużyną krasnoludów. Dowiedzieli się również, czym są conlangi oraz spróbowali swoich sił w zabawie słowotwórczej. Poszukiwali informacji na temat ras, zamieszkujących ten niezwykły, Tolkienowski świat, aby następnie wcielić się w role przedziwnych istot, ukazanych przez autora powieści. Wszystkie powyższe działania składały się na projekt pt. "Hobbitowy cosplay", którego finał miał mieć miejsce w naszej szkole. Sytuacja epidemiczna wymusiła modyfikację działań, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki nadesłanym przez uczniów zdjęciom udało się stworzyć film, będący uczniowską kontynuacją treści szkolnej lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz elementem łączącym powieść z trylogią "Władca Pierścieni". 

Zapraszamy do obejrzenia filmu! https://www.youtube.com/watch?v=hpVpaZnhMqk


Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?