Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
808
3111
2875004

Twoje IP: 3.229.137.68

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki SzkolneCertyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

  Wf1
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Vanessa Power!

phoca thumb m vp4W roku szkolnym 2020/2021 nasza koleżanka Vanessa Kujawiak z klasy 4b, mimo pandemii rozwijała swoje umiejętności taneczne. Nie był to łatwy czas dla Niej, ponieważ z instruktorem łączyła się tylko online - ćwiczenia i próby wymagały więc ogromnej samodyscypliny.
Oto kilka ostatnich osiągnięć Vanessy:

- główna rola w teledysku do utworu „Jednorożec" z najnowszej płyty rapera Piotra Siary o pseudonimie KęKę. Teledysk ma już prawie milion wyświetleń!

- trzy filmy na tiktoku z Jej instruktorem - Kamilem Sfinksem Szpejenkowskim, które cieszą się ogromną popularnością,

- udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Kościana (maj 2021) i w efekcie: 
I miejsce w kategorii hip - hop solo od 11 lat - złoto,
II miejsce w kategorii hip - hop duet 12 - 15 lat - srebro,
III miejsce mini formacja hip - hop BLACK SQUAD 12 - 15 lat - brąz i puchar szkoły FTR,
III miejcse COOL SQUAD hip - hop formacje 12 - 15 lat - brąz i puchar szkoły FTR,

- podczas gali finałowej na zakończenie sezonu tanecznego FTR, po raz drugi z rzędu, Vanessa otrzymała tytuł "Wybitnego Tancerza" szkoły FTR (7 lat istnienia). Swoimi osiągnięciami przeszła do jej historii. Otrzymała puchar wybitnego tancerza oraz kilka medali za występy w grupach coolsquad i blacksquad,

- udział w "Białobrzeskim Turnieju E - Dance - Ogólnopolski Festiwal Tańca"  (styczeń 2021) - Nagroda Grand Prix - osobowość taneczna turnieju Vanessa Power,

- debiut na Mistrzostwach Polski federacji IDO w Wałbrzychu jesienią 2020 roku na którym wybierana jest reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy i Świata. Ostatecznie Vanessa zajęła 4. miejsce na Mistrzostwach Polski IDO.

- osiągnięcia VP to również pomoc dla innych dzieci, organizowanie zrzutek dla nich przez VP, występy na festynach charytatywnych (np. charytatywny koncert dla Sandry - czerwiec 2021).

 

Jak widać, Vanessa jest prawdziwym talentem, nie tylko naszej klasy. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać Jej występy, a obecnie chętnie śledzimy je w Internecie. Małą próbkę talentu naszej Vanessy zobaczyć możecie pod poniższym adresem: https://www.youtube.com/channel/UCaUviB5_NPUuVcu6OOlNKBw

Gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów!
Dumni uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią.

 

Pożegnanie ósmoklasistów

PozegnanieOsmoklasistowDziś w imieniu całej społeczności szkolnej złożyliśmy życzenia dalszych sukcesów naszym ósmoklasistom. Klasa 7e wraz z wychowawczynią Ewą Krawczyk przy współpracy z zespołem muzycznym i jego opiekunkami Magdaleną Wieczorek oraz Małgorzatą Stasińską, a także zespołem tanecznym "Sorriso" i jego trenerką Ewą Wiśniewską przygotowali pożegnanie klas ósmych. Pięknie zaśpiewała także starszym kolegom utalentowana Ada Jarek. Całe przedsięwzięcie zaś było możliwe dzięki życzliwości i wsparciu pana Michała Ostrowskiego oraz Tymoteusza Ostrowskiego, naszego absolwenta. Panowie profesjonalnie nakręcili i zmontowali film, który możecie obejrzeć i ocenić sami https://youtu.be/nQKEu_soEbQ. Sytuacja ta udowodniła, że możemy być dumni z naszych uczniów, którzy po opuszczeniu naszej szkoły rozwijają swoje talenty i pasje; to właśnie dzięki takim diamentom, naszym absolwentom, wspaniałe przedsięwzięcia są możliwe. Dziękujemy za poświęcony czas, życzliwość i wsparcie.

Kochani Ósmoklasiści, jesteśmy przekonani, że jeszcze się spotkamy, a Wasze sukcesy będą stanowiły dla nas powód do chluby. Życzymy Wam udanych wakacji, bądźcie odważni, każdego dnia ściągajcie ,,chusteczki" i budujcie swoją wymarzoną przyszłość. Wspominajcie nas dobrze!
Do widzenia PRZYJACIELE!

 


W filmie wystąpili:

Klasa 7e: Binkowska Wiktoria, Garncarek Julia, Gawłowicz Zuzanna, Kuśmierczak Julia, Miling Martyna, Paprocka-Basińska Roksana, Pietrzak Maja, Piotrowicz Julia, Spaleniak Dominika, Szczygieł Sara, Szyińska Zuzanna, Bajerski Filip, Binkowski Maciej, Grzelak Marcel, Kajzer Dominik, Miling Wiktor, Pospiech Piotr, Szymański Krystian, Ślósarczyk Filip, Wiatrowski Kacper.

Zespół muzyczny: Boroń Julia klasa 6b, Lis Anna klasa 7d, Nawrocka Olga klasa 7b, Ząbczyńska Julia klasa 5a, Wiśniewska Zofia klasa 6b, Szczygieł Sara klasa 7e.

Zespół taneczny ,,Sorriso": Matuła Alicja klasa 8d, Sokół Hanna klasa 8d, Jaroszkiewicz Alicja klasa 8d, Kaftanowicz Weronika klasa 8d, Sadłowska Wiktoria klasa 6a, Zapart Martyna klasa 6c, Kowalska Anna klasa 7a, Pawlaczyk Nikola klasa 7a oraz solistka Ada Jarek klasa 5b.

 

Certyfikat uznania

PieknaNaszaPolskaCałaJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat uznania w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", który już po raz drugi realizowany był w naszej szkole. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie, które umożliwiło nam zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

 

 

Wyniki wyborów do Zarządu SU na rok szkolny 2021/2022

18 czerwca 2021 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je krótką kampanią, w trakcie której kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się społeczności szkolnej. Na podstawie ilości zdobytych głosów został powołany Zarząd Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022 w następującym składzie: 


Przewodnicząca SU:
Blanka Janiak

Wiceprzewodnicząca SU:
Anna Lis

Sekretarz:
Alicja Mrozińska

Członkowie Zarządu:
Tomasz Baran
Dorota Górska
Olga Kucner
Antoni Pacewicz
Julia Rubas
Alina Susak

 

Opiekunami „Dużego" SU zostały: p. Agnieszka Szablewska i Bogumiła Stanoch oraz p. Daniel Olszyna. Opiekunami "Małego" SU zostały: p. Paulina Formalewicz, p. Aldona Zabawska - Trzeciak oraz p. Ewa Brzezińska. Rzecznikiem Praw Ucznia wybrano p. Magdalenę Wieczorek.


Poprzedzono je krótką kampanią, w trakcie której kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się społeczności szkolnej. Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2021/2022 w następującym składzie:

Historia i fantastyka. Autorzy znani i nieznani

8bLukasziMaksŁukasz i Maks, uczniowie klasy 8b, odpowiedzieli na zaproszenie Książnicy Pedagogicznej do uczestnictwa w obchodach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Łukasz Balcerzak napisał opowiadanie "Pod Żółtymi Wodami". Inspiracją do jego powstania była powieść "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza. Drugie opowiadanie zatytułowane "Mapa numer 13" napisał Maksymilian Płaczek. Maksymilian wprowadził słuchaczy w niezwykły świat fantastyki. Opowiadania chłopców można odnaleźć na Facebooku Książnicy Pedagogicznej. Zapraszamy do wysłuchania.


"Konstytucja 3 maja oczami naszej wyobraźni" - wyniki konkursu

phoca thumb m skanuj 18 cze 2021 3 1Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Konstytucja 3 maja oczami naszej wyobraźni" z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Organizatorem konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Na konkurs nadesłano 111 prac w dwóch kategoriach. W kategorii literackiej trzecie miejsce zajęła Ola Grygielska z klasy 7c, a wyróżnienia otrzymały Lena Bulik z klasy 7a i Amelia Janiszewska z klasy 7c. Opiekunem uczniów była pani Katarzyna Gąsiorowska. Gratulujemy!


Projekt "Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"

phoca thumb m dyplomW roku szkolnym 2020/2021 klasa 4d z wychowawczynią Bogumiłą Stanoch, wzięła udział w projekcie „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" zorganizowanym przez fundację Uniwersytet Dzieci w Klasie. Uczniowie uczestniczyli w cyklu 8 lekcji, podczas których zdobywali i rozwijali umiejętność planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Kształtowali też swoje kompetencje społeczne i emocjonalne. Na poszczególnych zajęciach każdy mógł zastanowić się, w jaki sposób można wyciągnąć lekcję z błędów, które są naturalnym elementem ludzkiego życia, jak pomagać innym oraz jak pracować w zespole. Uczniowie przekonali się, że czasem trudno jest współpracować w grupie, ale znając mocne strony poszczególnych członków drużyny, można z powodzeniem zrealizować powierzone zadanie. „Studenci" zdali sobie sprawę, jak istotne jest planowanie, i że nawet piekąc ciasto, trzeba mieć plan.


Finał baraży o Fortuna 1 ligę

Pierwszy raz w historii miasta Kalisza, gra na zapleczu Ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki. Aby stało się to faktem, już w najbliższą sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka muszą pokonać rywala w finale baraży o Fortuna 1 ligę! Przeciwnikiem KKS-u Kalisz będzie 6. drużyna po zakończeniu rundy zasadniczej eWinner 2 ligi, Skra Częstochowa.
Start pojedynku w sobotę 19 czerwca, o godzinie 11:45, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu. Dopinguj “Trójkolorowych” i wspólnie z nami napisz niebiesko-biało-zieloną historię!
Nie może Ciebie zabraknąć na trybunach!

Bilety można kupić stacjonarnie w naszym sklepie (trybuna wschodnia Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej) do piątku, w godzinach 13:00-17:00, a także w dniu rywalizacji, w godzinach 9:00-11:45. Wejściówki dostępne także online! Zapraszamy na stronę https://bilety.kkskalisz.com.pl/.

Bilety na spotkanie dostępne są w wariantach:
– normalny 15 zł,
– ulgowy 8 zł,
– VIP 100 zł.

Bilet ulgowy przysługuje wszystkim do 18 lat oraz powyżej 60 roku życia, a także kobietom.

Widzimy się na sektorze!

http://kkskalisz.com.pl/ruszyla-sprzedaz-biletow-na-final-barazy-o-fortuna-1-lige-kks-kalisz-podejmie-skre-czestochowa/


Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II

Regulamin dotyczący przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II znajduje się w zakładce Ogłoszenia

UKS "17" Kalisz w finale mistrzostw Polski!

UKS17Kalisz1W sobotę, 12 czerwca, w hali sportowej naszej szkoły odbył się finał mistrzostw województwa w minisiatkówce dziewcząt w kategorii "3". W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn z Poznania, Leszna, Wrześni, Krotoszyna, Gostynia, Piły, Środy Wlkp., Trzcianki i Kalisza. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zawodniczki UKS "17" Kalisz, podopieczne trenera Jakuba Stankiewicza, zostały wicemistrzyniami Wielkopolski i awansowały do finału mistrzostw Polski. Gratulujemy!

Szczegółowe informacje pod linkami:

https://calisia.pl/finalowe-zmagania-w-minisiatkowce-w-sp-17-w-kaliszu-uks-17-z-awansem-do-mistrzostw-polski-zdjecia,51035

https://kalisz.naszemiasto.pl/uks-17-kalisz-zagra-w-finale-mistrzostw-polski-w/ar/c1-8322476

https://zyciekalisza.pl/artykul/uks-17-kalisz--wicemistrzem/1184154

 

Sukces w finale Olimpiady

phoca thumb m 1Z ogromną radością informujemy, że Tobiasz Wybieralski, uczeń klasy 8b (opiekun Ewa Grzelak), uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej zorganizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gratulujemy sukcesu oraz życzymy dalszych naukowych osiągnięć.

Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego "Einer von der Besten”

NiemieckiW piątek 14 maja 2021 r. odbył się międzyszkolny konkurs języka niemieckiego "Einer von der Besten" nawiązujący swoją formą do znanego teleturnieju "1 z 10". Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz Szkoły Podstawowej Nr 9 i był adresowany do uczniów klas siódmych. Z naszej szkoły wzięły w nim udział laureatki etapu szkolnego: Hania Kaczała z klasy 7b, Amelia Janiszewska z klasy 7c i Dominika Potaś z klasy 7d. Wszyscy uczniowie, chociaż odpowiadali pod presją czasu na pytania prowadzącego, wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności językowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dominika Potaś zajęła II miejsce ex eaquo z uczennicą ze Szkoły Podstawowej Nr 9. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci również nagrody rzeczowe.


Dzień Dziecka z matematyką

phoca thumb m 20210601 112744Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4b wzięli udział w niecodziennej lekcji matematyki. Pani Iwona Wybieralska przygotowała dla dzieci ciekawą, zagadkową lekcję, pełną przygód i tajemnic, której tematem było mnożenie i dzielenie w formie interesujących gier i łamigłówek oraz układanie wózka z domina matematycznego. Wszystkie zabawy były fascynujące i rozwijające dziecięcą wyobraźnię.
Szkolne Dni Języków Obcych

SZDJOW maju obchodziliśmy Szkolne Dni Języków Obcych. W tym roku szkolnym nie mogliśmy spotkać się w auli podczas turnieju wiedzy więc ich tegoroczna edycja miała charakter zdalny. Tematem przewodnim tego przedsięwzięcia była kultura krajów, w których używa się języka angielskiego lub niemieckiego. Podczas zajęć nauczyciele języków obcych prezentowali informacje na temat wybranego miejsca, obyczaju lub człowieka związanego z określonym krajem. Następnie uczniowie wybrali interesujące ich zagadnienie i wykonali plakat zachęcający do zgłębienia tematu. Efekty pracy można zobaczyć pod linkiem https://www.facebook.com/sp17kalisz/posts/4339498826069139Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej

phoca thumb m 1W sobotę 29 maja 2021 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, w którym udział wzięło trzech naszych uczniów: Adam Schlesinger i Tobiasz Wybieralski z klasy 8b oraz Maksymilian Roliński z klasy 8c. Nasi reprezentanci rywalizowali w gronie licznych zawodników ze szkół podstawowych z całej Polski, rozwiązując test składający się z 11 zadań. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników!Prosta droga do szczęścia, czyli kilka słów o psychologii pozytywnej na lekcjach języka angielskiego

phoca thumb m microsoftteams-imageAmerykańscy badacze określają ją mianem nauki o szczęściu człowieka. Psychologia pozytywna to stosunkowo młody ruch, zajmujący się badaniem czynników wyzwalających naturalną i autentyczną radość z życia. Wszyscy jesteśmy ludźmi, doświadczamy różnych emocji i różnie na nie reagujemy. Jak, mimo nie zawsze pozytywnie nastrajającej codzienności, kształtować pozytywną postawę u siebie i swoich dzieci?Oto kilka stref psychologii pozytywnej:

1. pielęgnowanie pozytywnych relacji w komunikacji międzyludzkiej,
2. pielęgnowanie dobrych relacji z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi,
3. wypełnianie codzienności pozytywnymi emocjami,
4. troszczenie się o swoje ciało, dobry sen, ćwiczenia i uśmiech (kiedy to tylko możliwe i zgodne z naszymi uczuciami),
5. rozwijanie strategii radzenia sobie ze stresem,
6. pielęgnowanie nauki samodzielnego myślenia, odkrywanie sensu i znaczeń,

To właśnie ta radość i zaangażowanie w "tu i teraz" są odżywczym pokarmem dla ducha, ciała i umysłu. Są tym, przy czym w równym stopniu warto się zatrzymać, co warto współdzielić i zapamiętywać. W pierwszym tygodniu po nauczaniu zdalnym staraliśmy się znaleźć drobne rzeczy, które nas cieszą i sprawiają, że nasze życie jest piękne. Na lekcjach w klasie 4a, 6d i 7d znaleźliśmy i doceniliśmy to, co nas otacza... a prace uczniów to dowód na to, że dali się oni zarazić szaleństwem psychologii pozytywnej wprowadzonej przez panią Agnieszkę Wąchała - Kliszewską. Doceniajmy wszystko co mamy wokół nas, a świat będzie lepszym miejscem!


"Nie dokonuje odkrycia ten, kto nie bada niemożliwości"

phoca thumb m 6Te słowa Alberta Einsteina przyświecały nam po powrocie do nauki stacjonarnej w szkole. Uczniowie klas 6d i 6e, pod opieką pani Iwony Wybieralskiej, uczestniczyli w projekcie "Transformers matematyczny wśród brył przestrzennych". Zadaniem uczniów było zbudowanie z graniastosłupów, ostrosłupów oraz walców i stożków różnych robotów. Na początku sklejali oni bryły, a następnie kierując się wyobraźnią projektowali wygląd swojego stwora. To była świetna zabawa!Big Live Classes - międzynarodowe lekcje języka angielskiego

phoca thumb m microsoftteams-image5W okresie od marca do maja 2021 r. uczniowie klas: 5a, 5b oraz 6f wraz z nauczycielem języka angielskiego, panią Joanną Dominiak, wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Live Classes. Projekt zorganizowany został przez wydawnictwo Pearson we współpracy z BBC, a jego celem było doskonalenie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim oraz umożliwienie uczniom kontaktu z ich rówieśnikami z innych państw. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w cyklu lekcji online, prowadzonych przez wykładowców z Wielkiej Brytanii. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku i poziomu językowego uczniów, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu transportu (transport przyszłości), sportu (sporty ekstremalne w Wielkiej Brytanii) oraz zwiedzić wirtualnie londyńskie zoo. Językiem wykładowym był język angielski. Oprócz uczniów z Polski, w lekcjach uczestniczyli ich rówieśnicy m.in. z Grecji, Czech, Ukrainy, Chorwacji, Hiszpanii, Meksyku i Argentyny. Nasi uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności, wykonując na koniec każdych zajęć prezentację w aplikacji Padlet. Każda z osób biorących udział w projekcie otrzymała dyplom uczestnika. Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy umiejętności językowych oraz wzorowego reprezentowania naszej szkoły na arenie międzynarodowej.


Regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa, obowiązującym od 17 maja 2021 r. Aktualne zasady organizacji pracy szkoły znajdują się w zakładce Regulamin - COVID 19.

 

XX Rejonowy Przegląd Monodramów

phoca thumb m majaZaplanowany na 24 października 2020 roku XX Rejonowy Przegląd Monodramów został z powodu pandemii rozstrzygnięty z dużym opóźnieniem. Jury w składzie: Kamilla Kiermasz, Barbara Wąsik oraz Bożena Bochen pełniąca funkcję sekretarza, oceniło przygotowane prezentacje na podstawie przesłanych nagrań wideo. Przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwyciężczynią wśród najmłodszej i najliczniej reprezentowanej grupy została Maja Andrzejak z klasy 3c, a Miłosz Nawrocki, również uczeń klasy 3c, zdobył III miejsce. Wyróżnienie przyznano Lenie Szablewskiej z klasy 2d. Jury wyraziło uznanie dla zaangażowania wykonawców i ciekawych propozycji interpretacyjnych. Komisja artystyczna podkreśliła, że mimo trudnych warunków, udało się twórcom, opiekunom, reżyserom, małym aktorom i zapewne domownikom stworzyć niezwykle interesujące spektakle. Wszyscy uczestnicy przeglądu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki a laureaci nagrody książkowe.

Nagrodzone monodramy można zobaczyć pod linkami:
Monodram Mai https://www.youtube.com/watch?v=RvqDeuZZjHg
Monodram Miłosza https://www.youtube.com/watch?v=AJ8ZkXFbJ7I

Monodram Leny https://www.youtube.com/watch?v=1Ad4xX2r3gA


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Booktalking - czyli ciekawie o książce w języku angielskim

BookKonkurs był zorganizowany przez panią Agnieszkę Wąchałę - Kliszewską. Polegał on na krótkim zareklamowaniu książki w języku angielskim. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko „kuszących fragmentów". Uczniowie państwowych, jak i prywatnych szkół podstawowych w Kaliszu spróbowali swoich sił i zmierzyli się z tym wyzwaniem. Wszystkie filmy spełniły kryteria, ale komisja, w składzie p. A. Wąchała - Kliszewska i p. A. Sowińska, podjęła jednogłośnie decyzję, że w kategorii klas 7-8 niezaprzeczalnym zwycięzcą okazał się kreatywny uczeń naszej placówki z klasy 8f - Kajetan Mużyło. Drugie miejsce w tej kategorii zajął także uczeń Szkoły Podstawowej nr 17 z klasy 7e - Maciej Binkowski. Miejsce trzecie zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 - Laura Królak (klasa 7). W kategorii klas 4-6 miejsce pierwsze wywalczyła najmłodsza uczestnica naszej szkoły z klasy 5b - Amelia Stańczak. Miejsce drugie zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 8 - Melania Marciniak (klasa 6). Miejsce trzecie otrzymała uczennica Szkoły Sióstr Nazaretanek w Kaliszu - Julita Czarnasiak (klasa 6). Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Nagrody oraz dyplomy bedą do odebrania na portierni dnia 1 czerwca. Prace zwycięzców można zobaczyć pod linkami: https://tiny.pl/rvd1w oraz https://tiny.pl/rvd1d


FORMOZA CHALLENGE 2021 W KALISZU

Formoza
Termin: 16 maja
2021
Miejsce: 
Kalisz,  Leśne Centrum Edukacyjne „Las Winiarski”, Gajowa 1, 62-800 Kalisz
Dystanse:
 SHORT (ok. 6 km), TEAM (ok. 6 km) oraz  ULTRA (ok. 6 km)
Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
Przeszkody:od 20 do 40 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W. Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych.
Zapisy:  www.formozachallenge.com

Zaczynamy od Kalisz. Dopisz swoją historię16 maja i prezydenckiego teamu pod wodzą Krystiana Kinastowskiego - PrezydentMiasta Kalisza.
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

DWZDON25 maja obchodziliśmy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji została przygotowana prezentacja, w której wykorzystano prace plastyczne naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia! https://youtu.be/A1HbyDBsdv8

"Inny - nie znaczy gorszy"

phoca thumb m 182542509 911376982982862 4630418539559867961 nW naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Inny - nie znaczy gorszy". Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-8. Celem konkursu było zwiększenie świadomości uczniów na temat tolerancji oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych. Prace konkursowe zostały ocenione w dwóch kategoriach: klas 1-3 i klas 4-8. Prace, które znalazły się na podium oraz zdobyły wyróżnienia, prezentujemy na zdjęciach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!Matematyczny sukces!

178757665 1287213148347997 2912419349573637662 n29 kwietnia 2021 r. odbył się finał Konkursu Matematycznego w III LO im. M. Kopernika w Kaliszu. Wzięło w nim udział 32 uczniów ze szkół podstawowych z naszego regionu. Uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi i zamkniętymi z różnych dziedzin matematyki. Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8d, Alicja Matuła (opiekun Iwona Wybieralska), została laureatem Konkursu, zdobywając I miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Ogólnopolskie Konkursy "Galileo" - wyniki

Centrum Edukacji SzkolnejW dniach 1 - 5 marca 2021 roku, ok. 150 uczniów naszej szkoły z klas 4 - 8, wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Galileo, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Nasi uczniowie brali udział w konkursach z języka polskiego, języka angielskiego, geografii, przyrody, biologii i historii. Wielu z nich osiągnęło bardzo dobre wyniki. Poniżej zamieszczamy listę uczniów, którzy zdobyli dyplomy laureata, nagrody książkowe lub dyplomy wyróżnienia. 


Czytaj więcej...

Obchody Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia 2021

phoca thumb m kajetan muyoJak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi, tym razem jednak, nie w auli szkolnej, ale zdalnie - na zajęciach z przyrody, biologii i geografii. Uczniowie klas czwartych mieli za zadanie napisać list w imieniu przyrody do wszystkich ludzi, aby lepiej opiekowali się oni światem natury, który nas otacza. Natomiast uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach na temat działań proekologicznych, które korelowały z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi "Przywróć naszą Ziemię". Oto niektóre ich działania udokumentowane zdjęciami: oszczędność wody (nabieranie w kubek wody podczas mycia zębów), stosowanie na co dzień, podczas zakupów, toreb wielokrotnego użycia, systematyczne segregowanie śmieci, używanie doniczek ceramicznych zamiast plastikowych dla roślin, sprzątanie lasów w okolicy. A Ty jak na co dzień dbasz o naszą Ziemię?


Sukces w konkursie powiatowym "Czysty las - zadowoleni ludzie i zwierzęta"

Helena JakubowskaZ okazji obchodów Dnia Ziemi 2021 Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zorganizował konkurs dla uczniów z klas VI-VIII pt. "Czysty las - zadowoleni ludzie i zwierzęta". Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania lasów oraz na negatywny wpływ śmieci na życie i zdrowie zwierząt, promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie i budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu ilustrującego główny temat lub filmiku/spotu ekologicznego. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obu kategoriach. Jury, spośród nadesłanych ponad 120 plakatów, przyznało I miejsce naszej uczennicy z klasy 8c - Helence Jakubowskiej! Helenka odznacza się wyjątkowym talentem plastycznym oraz wrażliwością przyrodniczą. Gratulujemy wielkiego sukcesu! Prace plastyczne, wśród nich naszej Helenki, będą prezentowane na wystawie w Powozowni Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.


ROK 2021 - odkryto niepublikowaną dotychczas historię z krainy Śródziemia… Projekt "Hobbitowy cosplay"

Hobbit2Omawianie lektury szkolnej podczas lekcji zdalnych może być ciekawe i stać się niezwykłą przygodą, szczególnie wtedy, gdy wyrusza się w tajemniczą podróż z bohaterami powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem".
Uczniowie klas: 6a, 6d i 6e podczas cyklu lekcji języka polskiego, poświęconego omówieniu tejże lektury, poznawali niezwykłe krainy fantastycznego Śródziemia i przeżywali pełne napięcia przygody wraz z Bilbem Bagginsem i drużyną krasnoludów. Dowiedzieli się również, czym są conlangi oraz spróbowali swoich sił w zabawie słowotwórczej. Poszukiwali informacji na temat ras, zamieszkujących ten niezwykły, Tolkienowski świat, aby następnie wcielić się w role przedziwnych istot, ukazanych przez autora powieści. Wszystkie powyższe działania składały się na projekt pt. "Hobbitowy cosplay", którego finał miał mieć miejsce w naszej szkole. Sytuacja epidemiczna wymusiła modyfikację działań, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki nadesłanym przez uczniów zdjęciom udało się stworzyć film, będący uczniowską kontynuacją treści szkolnej lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz elementem łączącym powieść z trylogią "Władca Pierścieni". 

Zapraszamy do obejrzenia filmu! https://www.youtube.com/watch?v=hpVpaZnhMqk


Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Katyn13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - wydarzenia z 1940 r. zapisanego na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią tysięcy Polaków.

Rocznica ta po raz kolejny przypomina o tragicznych losach polskich jeńców wziętych do niewoli radzieckiej. Dramat oficerów Wojska Polskiego, policjantów, strażników więziennych, strażników leśnych, funkcjonariuszy wywiadu i kontrwywiadu oraz pracowników polskiej administracji na Kresach Wschodnich rozpoczął się 17 września 1939 r. W tym dniu Armia Czerwona, z opóźnieniem realizująca ustalenia układu Ribbentrop - Mołotow z 23 sierpnia 1939 r., dokonała agresji na Polskę. Do sowieckiej niewoli dostało się około ćwierć miliona żołnierzy, w tym 10 tys. oficerów, których ulokowano w kilku miejscach odosobnienia. Następnie przeniesiono ich do trzech obozów zlokalizowanych w Kozielsku (żołnierze), Ostaszkowie (policjanci) i Starobielsku (żołnierze i przedstawiciele innych służb). 5 marca 1940 r. władze Związku Sowieckiego podjęły decyzję w sprawie zatrzymanych Polaków. Wyrok śmierci na Polaków został wydany, bez procesu, przez Stalina i Berię, w imię zgubnej ideologii zmierzającej do podboju świata, w imię nienawiści do Polski.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?