Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
144
1476
2755946

Twoje IP: 3.238.173.209

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Booktalking - czyli ciekawie o książce w języku angielskim

BookKonkurs był zorganizowany przez panią Agnieszkę Wąchałę - Kliszewską. Polegał on na krótkim zareklamowaniu książki w języku angielskim. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko „kuszących fragmentów". Uczniowie państwowych, jak i prywatnych szkół podstawowych w Kaliszu spróbowali swoich sił i zmierzyli się z tym wyzwaniem. Wszystkie filmy spełniły kryteria, ale komisja, w składzie p. A. Wąchała - Kliszewska i p. A. Sowińska, podjęła jednogłośnie decyzję, że w kategorii klas 7-8 niezaprzeczalnym zwycięzcą okazał się kreatywny uczeń naszej placówki z klasy 8f - Kajetan Mużyło. Drugie miejsce w tej kategorii zajął także uczeń Szkoły Podstawowej nr 17 z klasy 7e - Maciej Binkowski. Miejsce trzecie zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 - Laura Królak (klasa 7). W kategorii klas 4-6 miejsce pierwsze wywalczyła najmłodsza uczestnica naszej szkoły z klasy 5b - Amelia Stańczak. Miejsce drugie zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 8 - Melania Marciniak (klasa 6). Miejsce trzecie otrzymała uczennica Szkoły Sióstr Nazaretanek w Kaliszu - Julita Czarnasiak (klasa 6). Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Nagrody oraz dyplomy bedą do odebrania na portierni dnia 1 czerwca. Prace zwycięzców można zobaczyć pod linkami: https://tiny.pl/rvd1w oraz https://tiny.pl/rvd1d


FORMOZA CHALLENGE 2021 W KALISZU

Formoza
Termin: 16 maja
2021
Miejsce: 
Kalisz,  Leśne Centrum Edukacyjne „Las Winiarski”, Gajowa 1, 62-800 Kalisz
Dystanse:
 SHORT (ok. 6 km), TEAM (ok. 6 km) oraz  ULTRA (ok. 6 km)
Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
Przeszkody:od 20 do 40 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W. Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych.
Zapisy:  www.formozachallenge.com

Zaczynamy od Kalisz. Dopisz swoją historię16 maja i prezydenckiego teamu pod wodzą Krystiana Kinastowskiego - PrezydentMiasta Kalisza.
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

DWZDON25 maja obchodziliśmy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji została przygotowana prezentacja, w której wykorzystano prace plastyczne naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia! https://youtu.be/A1HbyDBsdv8

"Inny - nie znaczy gorszy"

phoca thumb m 182542509 911376982982862 4630418539559867961 nW naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Inny - nie znaczy gorszy". Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-8. Celem konkursu było zwiększenie świadomości uczniów na temat tolerancji oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych. Prace konkursowe zostały ocenione w dwóch kategoriach: klas 1-3 i klas 4-8. Prace, które znalazły się na podium oraz zdobyły wyróżnienia, prezentujemy na zdjęciach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!Sukcesy sześciolatków w konkursie plastycznym "Cztery pory roku"

phoca thumb m 20210429 090115W ciągu roku szkolnego 2020/2021 sześciolatki z naszej szkoły brały udział w konkursie plastycznym "Cztery pory roku: Lato, Wiosna, Jesień, Zima". Konkurs został zorganizowany przez MDK w Kaliszu. Na konkurs plastyczny o tematyce "Lato" wpłynęło 228 prac plastycznych. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Dwórczyk, Maja Kizowska i Jakub Nowicki. W konkursie plastycznym o tematyce "Jesień", na który wpłynęło 287 prac, nagrodę otrzymali: Oliwia Dwórczyk i Jakub Nowicki, a wyróżnieni zostali: Marcel Marczak, Oliwia Filipiak i Szymon Nowak. Na konkurs o mroźnej porze roku "Zima" wpłynęło 289 prac plastycznych. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Dwórczyk. Piękna pora roku "Wiosna" przyciągnęła 244 małych artystów z Kalisza i okolicznych przedszkoli. Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Filipiak i Amelia Ciesielska. Wystawę, w skład której wchodzą prace sześciolatków z naszej szkoły, ze wszystkich pór roku, można oglądać w holu MDK na pierwszym piętrze do końca wakacji. Gratulujemy małym wielkim artystom.


Matematyczny sukces!

178757665 1287213148347997 2912419349573637662 n29 kwietnia 2021 r. odbył się finał Konkursu Matematycznego w III LO im. M. Kopernika w Kaliszu. Wzięło w nim udział 32 uczniów ze szkół podstawowych z naszego regionu. Uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi i zamkniętymi z różnych dziedzin matematyki. Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8d, Alicja Matuła (opiekun Iwona Wybieralska), została laureatem Konkursu, zdobywając I miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Cypr - wyspa kotów

phoca thumb m 1619800479940-minPiękna wyspa Cypr, zwana też wyspą bogini Afrodyty, stała się kolejnym przystankiem podczas wędrówki sześciolatków po świecie w ramach innowacji pedagogicznej "Świerszcz podróżnik". Na Cyprze wszędzie możemy zobaczyć koty, których jest podobno półtora miliona, czyli więcej niż rodzimych mieszkańców wyspy. Skąd tyle kotów, które są traktowane przez mieszkańców i turystów z szacunkiem i sympatią? Legenda mówi, że na Cyprze, w IV wieku, zapanowała długotrwała susza, co sprzyjało nadmiernemu mnożeniu się jadowitych węży. Aby ratować mieszkańców, matka cesarza Konstantyna Wielkiego, święta Helena, sprowadziła z Jerozolimy cały statek kotów, które rozprawiły się z niebezpiecznymi gadami. Warto zauważyć, że koty cypryjskie są niezwykłej urody. I podobno są dwie rasy kotów żyjących na Cyprze: koty św. Heleny i koty Afrodyty. Gorusuruz Cypr!


Akcja Żonkile - podsumowanie

phoca thumb l wzzChcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za udział w tegorocznej akcji Żonkile. Choć nie mogliśmy spotkać się w szkole, udało nam się uczcić 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim wirtualnie. To dzięki Wam #ŁączyNasPamięć. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w akcji Żonkile w jej tradycyjnej formie.


Ogólnopolskie Konkursy "Galileo" - wyniki

Centrum Edukacji SzkolnejW dniach 1 - 5 marca 2021 roku, ok. 150 uczniów naszej szkoły z klas 4 - 8, wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Galileo, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Nasi uczniowie brali udział w konkursach z języka polskiego, języka angielskiego, geografii, przyrody, biologii i historii. Wielu z nich osiągnęło bardzo dobre wyniki. Poniżej zamieszczamy listę uczniów, którzy zdobyli dyplomy laureata, nagrody książkowe lub dyplomy wyróżnienia. 


Czytaj więcej...

Obchody Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia 2021

phoca thumb m kajetan muyoJak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi, tym razem jednak, nie w auli szkolnej, ale zdalnie - na zajęciach z przyrody, biologii i geografii. Uczniowie klas czwartych mieli za zadanie napisać list w imieniu przyrody do wszystkich ludzi, aby lepiej opiekowali się oni światem natury, który nas otacza. Natomiast uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach na temat działań proekologicznych, które korelowały z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi "Przywróć naszą Ziemię". Oto niektóre ich działania udokumentowane zdjęciami: oszczędność wody (nabieranie w kubek wody podczas mycia zębów), stosowanie na co dzień, podczas zakupów, toreb wielokrotnego użycia, systematyczne segregowanie śmieci, używanie doniczek ceramicznych zamiast plastikowych dla roślin, sprzątanie lasów w okolicy. A Ty jak na co dzień dbasz o naszą Ziemię?


Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej

phoca thumb m 178381822 362576365173564 6881471336724478403 nSzanowni Państwo!
Z przyjemnością informujemy, że Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wiosennej dla wychowanków świetlic kaliskich szkół podstawowych został rozstrzygnięty. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom oraz wyróżnionym wykonawcom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów! Więcej na ten temat na blogu świetlicy:
https://swietlicasp17kalisz.blogspot.com/2021/04/podsumowanie-konkursu-piosenki-wiosennej.html


Eko przedszkolaki

phoca thumb m img 20210423 112604Na dzisiejszych zajęciach dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny udowodniły, że tematyka dotyczącą ekologii nie jest im obca. Wiedzą już, jak segregowac śmieci i czym jest recykling. Doskonale zdają sobie sprawę także z tego, jak ważną rolę odgrywa w naszym otoczeniu roślinność. Postanowiliśmy zatem przenieść trochę koloru i wiosennej magii do naszej klasy, dlatego wykonaliśmy piękne wiosenne hiacynty. W klasie od razu zapachniało wiosną. Dbajmy o nasza Ziemię!
Dzień Czekolady - podsumowanie

Czekolada38 października? 10 stycznia? 22 września? Czy może 7 lipca? Każda z wymienionych dat jest dobra, żeby świętować DZIEŃ CZEKOLADY! Samorząd Uczniowski naszej szkoły zdecydował się natomiast na celebrowanie tego wyjątkowego dnia 12 kwietnia. Z tej też okazji zorganizował dla naszych uczniów kolejne wyzwanie. Tym razem miało ono iście czekoladowy smak i zapach, gdyż polegało na wykonaniu pracy plastycznej z wykorzystaniem… czekolady! Do akcji włączyło się kilkunastu uczniów, których prace przeszyły najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Więcej informacji na blogu: https://samorzaduczniowskisp17kalisz.blogspot.com/2021/04/dzien-czekolady-podsumowanie-wyzwania.html


Sukces w konkursie powiatowym "Czysty las - zadowoleni ludzie i zwierzęta"

Helena JakubowskaZ okazji obchodów Dnia Ziemi 2021 Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zorganizował konkurs dla uczniów z klas VI-VIII pt. "Czysty las - zadowoleni ludzie i zwierzęta". Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania lasów oraz na negatywny wpływ śmieci na życie i zdrowie zwierząt, promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie i budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu ilustrującego główny temat lub filmiku/spotu ekologicznego. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obu kategoriach. Jury, spośród nadesłanych ponad 120 plakatów, przyznało I miejsce naszej uczennicy z klasy 8c - Helence Jakubowskiej! Helenka odznacza się wyjątkowym talentem plastycznym oraz wrażliwością przyrodniczą. Gratulujemy wielkiego sukcesu! Prace plastyczne, wśród nich naszej Helenki, będą prezentowane na wystawie w Powozowni Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.


Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym

phoca thumb m img 20210421 103059Cześć kochani! Późnym popołudniem wita Was nasz oddział przedszkolny!
Ostatnie dni były dla nas bardzo pracowite, ale jednocześnie bogate w nowe informacje i doświadczenia. Pewnie zapytacie, dlaczego? Zajęliśmy się ekologią, a to temat długi jak rzeka. Wiemy już, w jaki sposób segregować śmieci i jakie działania podjąć, by chronić naszą planetę, która 22 kwietnia obchodzi swoje wielkie święto - "Światowy Dzień Ziemi". Z tej okazji postanowiliśmy wykonać plakaty, wykorzystując wiele różnorodnych materiałów i technik pracy. Każdy z nas spisał się na medal. Spójrzcie na efekty naszej pracy!


Dni Integracji w V Liceum

DniIntegracji14 i 15 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy 7b integracyjnej wzięli udział w Dniach Integracji online, zorganizowanych przez V Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu. Dni Integracji odbyły się pod hasłem "Razem możemy więcej". Uczniowie spotkali się z dogoterapeutką i felinoterapeutką, które przybliżyły, na czym polega terapia dzieci, młodzieży i dorosłych z zastosowaniem zwierząt - psa lub kota. Specjalistki przedstawiły korzyści, jakie wynikają z takiej terapii. W drugim dniu spotkania, uczniowie poznali p. Katarzynę Rogowiec, złotą i srebrną medalistkę Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich oraz Mistrzostw Świata w narciarstwie biegowym. Pani Katarzyna swoją postawą wykazywała, że warto stawiać sobie cele - sprawiają one, że życie jest lepsze i pełniejsze, że warto walczyć ze swoimi słabościami, że niemożliwe nie istnieje. Uczniowie poznali również trenerów koszykówki na wózkach inwalidzkich - p. Marka Bystrzyckiego i Pawła Krawczyńskiego. Spotkanie z niepełnosprawnymi sportowcami pokazało uczniom, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w drodze do osiągnięcia celu. W każdej sytuacji można odnaleźć radość i sens życia. Trzeba tylko chcieć. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć pod linkiem: 

https://www.facebook.com/VLiceumKalisz/posts/4734721513258065

Dzień urodzin naszego patrona Stefana Szolc - Rogozińskiego

phoca thumb m 20210415 12485614 kwietnia minęła 160. rocznica urodzin naszego patrona Stefana Szolc - Rogozińskiego. Z tej okazji uczniowie klasy 4b obejrzeli krótką prezentację na jego temat i dowiedzieli się, że Stefan Szolc - Rogoziński był podróżnikiem, odkrywcą i badaczem Afryki, zwłaszcza Kamerunu. Dzieci zwróciły uwagę na jego cechy godne naśladowania: odwagę, cierpliwość, wytrwałość, ciekawość świata, przyjacielskość i pokojowe nastawienie do ludzi. Po wysłuchaniu informacji na temat naszego patrona uczniowie klasy 4b wykonali kartkę z kalendarza, chcąc podzielić się z wszystkimi refleksją: żeglujmy z naszymi marzeniami i spełniajmy je!


Wiosenne wyzwania SU

SU"Wiosenne wyzwania SU" - to akcja przeprowadzona w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego z okazji obchodów pierwszego dnia wiosny. W związku z powyższym społeczność naszej szkoły mierzyła się z 2 wyzwaniami. Pierwsze z nich polegało na wykonaniu zdjęcia pt. "Pierwsze oznaki wiosny", drugie na największej ilości osób ubranych na zielono. Tym samym, w imieniu SU, dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom, którzy włączyli się do "Wiosennych wyzwań SU". Szczegóły na blogu https://samorzaduczniowskisp17kalisz.blogspot.com/2021/04/wiosenne-wyzwania-su-wyniki.html

Akcja społeczno - edukacyjna "Żonkile"

phoca thumb m zonkile19 kwietnia obchodzimy 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji nasza szkoła, już po raz kolejny, bierze udział w akcji "Żonkile" organizowanej przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. W tym roku uczniowie na lekcjach historii obejrzą filmy edukacyjne: "Będę pisać" (klasy 4-6) oraz "Muranów - Dzielnica Północna" (klasy 7-8). Mamy nadzieję, iż projekcje okażą się wstępem do owocnej dyskusji o tych trudnych wydarzeniach. Klasom 1-3 proponujemy wysłuchanie słuchowisk na podstawie opowiadań: "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej oraz "Historia z pewnej ulicy" Justyny Bednarek. Zachęcamy także uczniów do wykonania żonkili oraz wysłania zdjęć z tym symbolem powstania do nauczycieli biblioteki. Film instruktażowy znajduje się pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=7kzXuBHrW9M. Pokażmy, że pamiętamy!


ROK 2021 - odkryto niepublikowaną dotychczas historię z krainy Śródziemia… Projekt "Hobbitowy cosplay"

Hobbit2Omawianie lektury szkolnej podczas lekcji zdalnych może być ciekawe i stać się niezwykłą przygodą, szczególnie wtedy, gdy wyrusza się w tajemniczą podróż z bohaterami powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem".
Uczniowie klas: 6a, 6d i 6e podczas cyklu lekcji języka polskiego, poświęconego omówieniu tejże lektury, poznawali niezwykłe krainy fantastycznego Śródziemia i przeżywali pełne napięcia przygody wraz z Bilbem Bagginsem i drużyną krasnoludów. Dowiedzieli się również, czym są conlangi oraz spróbowali swoich sił w zabawie słowotwórczej. Poszukiwali informacji na temat ras, zamieszkujących ten niezwykły, Tolkienowski świat, aby następnie wcielić się w role przedziwnych istot, ukazanych przez autora powieści. Wszystkie powyższe działania składały się na projekt pt. "Hobbitowy cosplay", którego finał miał mieć miejsce w naszej szkole. Sytuacja epidemiczna wymusiła modyfikację działań, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki nadesłanym przez uczniów zdjęciom udało się stworzyć film, będący uczniowską kontynuacją treści szkolnej lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" oraz elementem łączącym powieść z trylogią "Władca Pierścieni". 

Zapraszamy do obejrzenia filmu! https://www.youtube.com/watch?v=hpVpaZnhMqk


Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Katyn13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - wydarzenia z 1940 r. zapisanego na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią tysięcy Polaków.

Rocznica ta po raz kolejny przypomina o tragicznych losach polskich jeńców wziętych do niewoli radzieckiej. Dramat oficerów Wojska Polskiego, policjantów, strażników więziennych, strażników leśnych, funkcjonariuszy wywiadu i kontrwywiadu oraz pracowników polskiej administracji na Kresach Wschodnich rozpoczął się 17 września 1939 r. W tym dniu Armia Czerwona, z opóźnieniem realizująca ustalenia układu Ribbentrop - Mołotow z 23 sierpnia 1939 r., dokonała agresji na Polskę. Do sowieckiej niewoli dostało się około ćwierć miliona żołnierzy, w tym 10 tys. oficerów, których ulokowano w kilku miejscach odosobnienia. Następnie przeniesiono ich do trzech obozów zlokalizowanych w Kozielsku (żołnierze), Ostaszkowie (policjanci) i Starobielsku (żołnierze i przedstawiciele innych służb). 5 marca 1940 r. władze Związku Sowieckiego podjęły decyzję w sprawie zatrzymanych Polaków. Wyrok śmierci na Polaków został wydany, bez procesu, przez Stalina i Berię, w imię zgubnej ideologii zmierzającej do podboju świata, w imię nienawiści do Polski.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

phoca thumb m 172334233 451782056082602 8703761779639502027 nW marcu biblioteka szkolna ogłosiła dwa wiosenne konkursy. Pierwszy został zorganizowany z okazji Dnia Kobiet i nosił tytuł: "UWIELBIAM JĄ! - moja ulubiona bohaterka literacka", a drugi wiązał się z innowacją "Święta inaczej", w ramach której, po obejrzeniu filmiku instruktażowego, uczniowie mieli wykonać własne jajko wielkanocne.
Oto osoby nagrodzone w konkursie "UWIELBIAM JĄ!":

- Wiktoria Matczak - klasa 5a,
- Lena Bulik - klasa 7a,
- Miłosz Zapart - klasa 8b,
- Dominika Gryndzińska - klasa 8f.

Prace uczniów możecie przeczytać na blogu biblioteki szkolnej: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/p/prace-uczniow.html

Natomiast laureatką konkursu na wielkanocną pisankę została Lena Bulik z klasy 7a. Gratulujemy!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej

Chemia4Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 8b Adam Schlesinger i Tobiasz Wybieralski oraz uczeń klasy 8c Maksymilian Roliński awansowali do finałowego, III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej. Etap ten odbędzie się w maju na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gratulujemy!

 

 

Klasa 4b integracyjna poznaje ukształtowanie terenu

phoca thumb m 4dLekcje przyrody mogą być ciekawe, kiedy wychodzimy w teren, obserwujemy oraz doświadczamy. Obecnie na zajęciach zdalnych szukamy najlepszych sposobów uczenia się i utrwalania nowych wiadomości. Dlatego zachęceni przez nauczyciela przedstawiliśmy różne formy terenu, rzeźbiąc je w plastelinie, ciastolinie, masie solnej, czy piasku. Zachęcamy wszystkich do nauki przez zabawę. Uczniowie klasy 4b.

 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

dzienksiazki2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W naszej bibliotece obchody te miały formę wirtualną. Specjalnie na tę okazję przygotowano dwie prezentacje oraz quiz. Wszystko zostało zamieszczone na blogu biblioteki szkolnej pod adresem: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com. Zapraszamy do odwiedzenia bloga!
 
Model płuc - prace klas siódmych

phoca thumb m 5pW lutym i marcu klasy siódme zaangażowały się w realizację zadania projektowego na biologii. Jego celem było wykonanie modelu płuc i przeprowadzenie symulacji wdechu powietrza do płuc, tłumacząc w ten sposób mechanizm oddychania. Wszyscy uczniowie sumiennie i z zaangażowaniem zrealizowali zadanie, uświadamiając sobie jednocześnie, że anatomia człowieka to temat teoretycznie bliski, a w rzeczywistości nieprosty i złożony.

 

 

Narodowy Spis Powszechny 2021

 

     list Narodowy Spis Powszechny                plakat nowy spis

 

 

Ankieta dla mieszkańców Kalisza

Drodzy Rodzice, 

Miasto Kalisz we współpracy z firmą Metaphor opracowuje właśnie diagnozę strategiczną Kalisza.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety internetowej, dotyczącej oceny jakości życia w naszym mieście. Ankieta ta jest w pełni anonimowa i nie służy gromadzeniu żadnych danych osobowych. Państwa odpowiedzi zostaną zapisane na koncie należącym do Urzędu Miasta Kalisza.

Ankietę można wypełnić w dniach od 31 marca  do 14 kwietnia 2021 r. elektronicznie pod następującym linkiem:

https://forms.gle/w88pjuoZrJ7Hg33v7

W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: marcelina.krajnik@metaphor.pl lub na numer telefonu: +48 506 831 840.

Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna.

Dziękujemy za poświęcony czas i udział w naszym badaniu!


Urząd Miasta Kalisza
Wydział Rozwoju Miast

 

Niezwykłe eksperymenty z jajkiem

phoca thumb m 003Na Wielkanoc muszą być jajka, pisanki, kraszanki, ale co było pierwsze… jajko czy kura? Uczeni nadal nad tym się głowią. Zdaniem pewnego sześciolatka pierwszy był kogut. I może faktycznie tak było? Sześciolatki, podczas nauki zdalnej, postanowiły przygotować małe laboratorium, w którym przedstawiły pomysły na zabawę z jajkiem. Czy jajko można włożyć do butelki? Czy z jajka, które zniosła kura można zrobić skaczące jajko gumowe? Czy jajko potrafi pływać, chociaż to nie jajko kacze tylko kurze? Przekonajcie się.

 

Międzynarodowy Dzień Matematyki

phoca thumb m plakat1912 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. W tym dniu, na lekcjach matematyki, uczniowie rozwiązywali łamigłówki oraz rebusy. Wśród atrakcji znalazło się również matematyczne "Koło fortuny". W ramach Dnia Matematyki chętni uczniowie przygotowali plakaty i prezentacje na temat królowej nauk. Matematyko, żyj nam sto lat!

 

 

Innowacja "Święta inaczej" - Wielkanoc

WielkanocInnowacjaTo już kolejna odsłona innowacji "Święta inaczej"! Tym razem zdobędziecie informacje na temat Świąt Wielkiej Nocy, projekt wprowadzi Was w świat świąt w inny, nowatorski sposób. Wysłuchacie różnych ciekawostek o tradycjach, dowiecie się, od kiedy obchodzimy Wielkanoc oraz jakie są korzenie tego święta. Zdobędziecie również umiejętność tworzenia świątecznego jajka. Spotkanie w szkole nadal nie jest możliwe – zapraszamy zatem do obejrzenia filmów stworzonych w ramach tej innowacji, umieszczonych na blogu biblioteki szkolnej.

 

Wielkanoc w Polsce i za granicą

Uczniowie klasy 7b przygotowali prezentację dotyczącą wielkanocnych zwyczajów i tradycji w Polsce oraz za granicą. Opisują w niej zanikające u nas tradycje związane z tym świętem. Z prezentacji dowiadujemy się także, w jaki sposób Wielkanoc obchodzona jest w innych krajach na świecie. Zachęcamy do jej obejrzenia.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą i nauczycielami wspomagającymi pragną złożyć całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wzajemnej życzliwości oraz nadzie
i!

Wielkanoc 7b

 

Klasa 5a w Teatrze Piasku

phoca thumb m 165530660 445018349948166 3661111262910276863 nZnasz historię o Kopciuszku? 
24 marca 2021 r. klasa 5a wraz z wychowawczynią wzięła udział w niecodziennym spektaklu online, w którym gra aktorów przeplatała się ze sztuką malowania piaskiem. Takiej interpretacji pięknej baśni jaką jest "Kopciuszek" jeszcze nie widzieliśmy! Poczuliśmy ogromne emocje, uwierzyliśmy w cuda, które mogą zmienić życie każdego z nas i dają nadzieję na lepszy los. Podczas transmisji na żywo zobaczyliśmy baśń przedstawioną za pomocą malowania piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny - zwyciężczyni programu "Mam Talent". Artystce na scenie towarzyszyli aktorzy.

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 założyli "niedoparki", a klasy starsze przygotowały prace wykonane w edytorze grafiki. W ten sposób chcieliśmy uczcić dzień poświęcony osobom z trisomią 21 chromosomu. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Skarpetka

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?