Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
191
1218
3092158

Twoje IP: 34.207.247.69

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne


 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Na greckim Olimpie

phoca thumb m image00525 listopada w klasie 5a odbyła się niecodzienna lekcja historii. Tego dnia uczniowie przenieśli się do krainy mitów greckich. Zadaniem każdego z nich było zaprezentowanie jednego z bogów. Uczniowie przygotowali się wyśmienicie! Pięknie przebrani za bogów i boginie, popijając nektar i spożywając ambrozję, w ciekawy sposób zaprezentowali swoich bohaterów i ich atrybuty. Mieliśmy okazję poznać Zeusa (nawet dwóch), aż trzy Afrodyty, dwie Ateny, dwóch Aresów, Apolla, Hefajstosa, Posejdona i wielu innych. Uczniowie klasy piątej wykazali się dużą pomysłowością, wiedzą i zaangażowaniem.

 

 

 

Olimpiada Wiedzy Chemicznej

Chemia219 listopada 2021 roku, odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Chemicznej, przeprowadzonej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Dominika Potaś z klasy 8d (opiekun Ewa Grzelak) zakwalifikowała się do II etapu okręgowego. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

Spotkanie z doradcą zawodowym

phoca thumb m image001W poniedziałek 22 listopada, w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, klasy ósme wzięły udział w spotkaniu z p. Jackiem Stokłosą z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu. Była to okazja do pogłębienia wiedzy na temat wyboru szkoły średniej, a także przyszłego zawodu. Uczniowie poznali czynniki trafnego wyboru zawodu, badali swój potencjał, a także zainteresowania. Zostali wprowadzeni w świat profesji, przede wszystkim tych, na które jest największe zapotrzebowanie na rynku pracy.

 

 


Artystka Zlata Siur

phoca thumb m image002Prace sześcioletniej Zlaty Siur brały udział w konkursie plastycznym "Cztery pory roku - Lato" zorganizowanym przez MDK w Kaliszu. Do nowej edycji konkursu wpłynęło 166 prac z Kalisza i okolic. Zlata otrzymała nagrodę. Pracę utalentowanej sześciolatki można oglądać w holu MDK. Obraz jest ozdobą galerii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Konkurs Recytatorski „Zabawa z poezją"

77222 listopada 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie eliminacyjne do Konkursu Recytatorskiego „Zabawa z poezją", zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Kaliszu. Naszą szkołę reprezentowała dziewięcioosobowa grupa uczniów. Byli to: Julia Szczap (kl. 1c); Jagoda Kowalczyk, Hanna Przyjazna, Jeremi Jamroziak (kl. 2c); Lena Latańska, Hubert Twardowski (kl. 3a); Nela Walczak, Zuzanna Palusińska (kl. 3c); Lena Szablewska (kl. 3d). Jury wyraziło uznanie dla ogromnego talentu wszystkich wykonawców. Wielkim sukcesem było zdobycie nagród przez Jagodę Kowalczyk i Lenę Latańską oraz zakwalifikowanie się do finału, który odbędzie się 23 kwietnia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych udanych występów.

 

 

Pomniki chwały - historia w literaturze faktu zamknięta

phoca thumb m 257765883 252982776734430 2271840953266093778 nW czwartek uczniowie klasy 8b wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego i historii. Na podstawie lektury „Dywizjon 303", piosenki Elektrycznych Gitar pod tym samym tytułem, danych encyklopedycznych oraz tekstów źródłowych dowiedzieli się, że fakty często są wykorzystywane w różnych tekstach kultury, ale na odbiorcę czeka wiele pułapek...

 

 

 

 

Z wizytą w Poznaniu

phoca thumb m image004We wtorek 16 listopada, uczniowie naszej szkoły z klas 4a, 4b i 5b odwiedzili stolicę Wielkopolski. Udali się do Palmiarni Poznańskiej, czyli największej w kraju i jednej z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb, gdzie mieli szansę zrozumieć, jak ważna dla funkcjonowania świata jest bioróżnorodność. Kolejnym punktem programu był spacer po poznańskiej starówce, zapoznanie się z renesansową architekturą i sekundowanie legendarnym koziołkom. Ponieważ wizyta miała miejsce w listopadzie nie mogło w niej zabraknąć akcentów związanych z tradycjami regionalnymi. W tym celu uczniowie odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie uczestniczyli w pokazie o wypieku rogali świętomarcińskich oraz poznali gwarę i historię Poznania. To była pouczająca i słodka wycieczka!

 

 

Szkolny Budżet Obywatelski - zagłosuj!

Uwaga! Informujemy, że w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego zostało złożonych osiem projektów. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.


SBOP


Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: Szkolny Budżet Obywatelski 2021 - SP 17 Kalisz - Szkolne Budżety Obywatelskie- Metropolii Poznań (metropoliapoznan.pl)

 

 

Uczniowie SP 17 uczcili 103. rocznicę odzyskania niepodległości

phoca thumb m image01211 listopada, po rocznej przerwie, 60 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XIX Marszu Wolności. Tym samym uczciliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Pochód z flagami narodowymi rozpoczęliśmy przy hali „Arena". Później udaliśmy się przed kaliski Ratusz, gdzie wspólnie z przedstawicielami władz miasta i mieszkańcami Kalisza odśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy przemówienia Prezydenta Miasta Kalisza oraz Apelu Pamięci. Warto zaznaczyć, że w klasyfikacji generalnej XIX Marszu Wolności nasza szkoła zajęła II miejsce i otrzymała puchar starosty kaliskiego, a znaczek zaprojektowany przez uczennicę klasy 7e – Maję Dominiak okazał się najładniejszy. Tym samym miło nam poinformować, że Maja zajęła I miejsce, a jej projekt będzie widniał na plakietkach XX Marszu Wolności, który odbędzie się w 2022 r.

 

 

"Z Lemem w przyszłość" - Święto Biblioteki 2021

phoca thumb m image011Tegoroczne obchody Święta Biblioteki upłynęły nam w kosmicznej atmosferze. Nasz przewodnik - Pan Stanisław Lem, zabrał nas w świat planet, gwiazd i Kosmosu. Jego życie, pasje i zainteresowania, uczniowie z klas 1-3 mogli poznać w trakcie krótkiej prelekcji oraz fragmentów czytanej książki „Lem i zagadki Kosmosu" autorstwa Marcina Barana. Pasjonujący życiorys Stanisława Lema bardzo zainteresował dzieci, które z zapałem odszukiwały ukryte zagadki i poprawnie je rozwiązywały. Przystąpiły również ochoczo do tworzenia rakiet z bibuły i kartonu oraz projektowania własnego robota - opiekunki. Dla wszystkich starszych uczniów naszej szkoły, powstał z tej okazji specjalny wpis na blogu szkolnej biblioteki: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/2021/10/w-przyszosc-z-lemem-swieto-biblioteki.html. Uczniowie mogli dzięki niemu obejrzeć interaktywne prezentacje oraz animację „Bajki - wielkie lanie". Dodatkowo klasy 4 i 5 miały za zadanie zbudować wspólnie klasowego robota. Efekty tych prac będzie można zobaczyć w auli szkoły. Natomiast chętni uczniowie klas 6 - 8 mogli wziąć udział w konkursie dotyczącym bajki Lema „Uranowe uszy". Całość obchodów zakończyła się 10 listopada. Cieszymy się, że udało nam się zaangażować w Święto Biblioteki całą społeczność szkolną, która doskonale się przy tym bawiła.

 


 

"Szkoła do hymnu"

phoca thumb m 256202015 581161326481981 6135429147994825716 nW odpowiedzi na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". 10 listopada 2021 r., punktualnie o godzinie 11.11, w ramach świętowania 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, każda klasa odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

 

 

 

"Wieczorne spotkanie z lekturą"

phoca thumb m image0015 listopada 2021 r. uczniowie klas 7 mieli możliwość wzięcia udziału w kolejnym "Wieczornym spotkaniu z lekturą" - cyklicznej imprezie organizowanej co roku przez nauczycieli naszej szkoły. Tym razem przenieśliśmy się w świat starodawnych wierzeń słowiańskich ze szczególnym uwzględnieniem Święta Zmarłych, które niedawno przeżywaliśmy. Uczniowie obejrzeli spektakl "Dziady" cz. II Adama Mickiewicza zaprezentowany przez uczniów klasy 7e pod kierunkiem p. Magdaleny Szymczak, którego akcja rozegrała się w mrocznej przestrzeni szkolnych szatni. Uczniowie wzięli również udział w prelekcji wygłoszonej przez etnografa, p. Wojciecha Zjawionego pt. „Zaduszki w kulturze słowiańskiej", której organizatorkami były: p. Marzanna Jędrzejczak i p. Paulina Formalewicz (nauczyciele bibliotekarze) oraz p. Katarzyna Gąsiorowska (nauczyciel historii). Podczas spotkania nasi podopieczni dowiedzieli się czym były Dziady i jaki mają one związek ze współczesnym Świętem Zmarłych. Atmosfera tego wieczoru była pełna niezwykłego napięcia i tajemniczości – mamy nadzieję, że w ten sposób przeżyte spotkanie z lekturą na długo pozostanie w pamięci uczniów. Zarówno spektakl jak i prelekcja stanowiły działania wpisujące się w realizowane w naszej szkole innowacje: "Święta inaczej" oraz "Literatura historią się karmi".

 


 

Sukces w pojedynku Młodych Koryfeuszy

phoca thumb m image0045 listopada 2021 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie odbył się XXII Wielkopolski Konkurs na Monodram "Młodzi Koryfeusze", którego laureatem w kategorii I został Milan Kołeczko z klasy 1c. Przedstawił on monodram pt. "Piraci z naszej ulicy" na podstawie tekstu Jonnego Duddle w przełożeniu Agnieszki Frączek o tym samym tytule.
W Komisji Artystycznej zasiedli: Kama Kowalewska - Kulawinek - aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Katarzyna Pawłowska - aktorka Teatru Porywacze Ciał z Poznania oraz Krystian Weber - muzyk z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. To ogromny sukces młodego aktora i jego opiekuna Anny Pastusiak. Serdecznie gratulujemy laureatowi, opiekunowi artystycznemu oraz rodzicom chłopca. Życzymy kolejnych udanych występów.

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Dlaczego warto czytać?"

phoca thumb m image001Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, nasze bibliotekarki zorganizowały dla klas 1-3 konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów było odpowiedzenie na pytanie: „Dlaczego warto czytać?" poprzez stworzenie plakatu promującego czytanie. Młodzi plastycy wkonali wiele pięknych i kreatywnych prac. Nagrody zdobyły: Łucja Pipia z klasy 3d oraz Anna Zawierzyńska z klasy 2a. Wyróżnienia zaś trafiły do: Kornelii Zakrzewskiej i Leny Borowczak z klasy 1b; Kornelii Heronimczak i Julii Kolinki z klasy 2a oraz uczniów klasy 3c: Leny Włodarczyk, Neli Walczak i Dominika Nowickiego. Gratulujemy! Wszystkie prace uczniów obejrzeć można na blogu biblioteki szkolnej: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/2021/11/rozstrzygniecie-konkursu-dlaczego-warto.html

 


 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny


Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2021/2022 – etap szkolny, dnia 09.11.2021, godz. 14:00

Login uczestnika

Liczba zdobytych punktów

wkm54365

9

wkm03898

11

wkm32917

15

wkm67964

27

wkm17013

10

wkm55028

15

wkm46003

9

wkm91060

14

wkm51865

16

wkm84963

7

wkm29412

15

wkm80718

14

wkm18981

12

wkm11169

11

wkm47882

24

wkm22805

10

wkm74114

14

wkm99355

5

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego właściwej komisji konkursowej przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub wykonania fotografii w terminie do 3 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników konkursu.

Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczestnik w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub rodzic/opiekun prawny, po uprzednim okazaniu przez niego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Osoba do kontaktu: Iwona Wybieralska
Tel: 62 765 34 33

 

 

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego


Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2021/2022 – etap szkolny, dnia 08.11.2021, godz. 14:00

 

Login uczestnika

Liczba zdobytych punktów

wkjp34790

13

wkjp81942

8

wkjp89892

28

wkjp88116

25

wkjp03202

13

wkjp22306

4

wkjp21774

4

wkjp71277

9

wkjp92582

26

 

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego właściwej komisji konkursowej przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub wykonania fotografii w terminie do 3 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników konkursu.

Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczestnik w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub rodzic/opiekun prawny, po uprzednim okazaniu przez niego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Osoba do kontaktu: Magdalena Szymczak
Tel: 62 765 34 33

 


 

W Archiwum Państwowym w Kaliszu

phoca thumb m image003W piątek, 5 listopada uczniowie klas 7e i 5d wraz z wychowawczynami: p. Marzeną Malińską i Bogumiłą Stanoch oraz p. Katarzyną Górską i Katarzyną Walczak odwiedzili Archiwum Państwowe w Kaliszu. Z okazji Obchodów Roku Rodziny Fibigerów w Kaliszu pracownicy archiwum przygotowali wystawę dokumentów archiwalnych, dzięki którym możliwe jest odtworzenie interesującej i dramtycznej historii rodu Fibigerów. Rodzina ta znana jest z budowy instrumentów muzycznych – pianin i fortepianów, ale przedstawiciele rodziny Fibigerów zajmowali się także m. in. cukiernictwem. Jako kaliszanie o niemieckich korzeniach w czasie II wojny światowej zapłacili wysoką karę, walcząc w szeregach Armii Krajowej. W marcu 1944 roku Gestapo dokonało w Kaliszu masowych aresztowań. Wśród aresztowanych znalazła się członkini Armii Krajowej, Elwira Fibiger, córka Arnolda Fibigera właściciela fabryki pianin. Działalność w polskim podziemiu osób pochodzenia niemieckiego była dla nazistów wielkim zaskoczeniem. Dlatego też zdecydowano aresztowanych konspiratorów osądzić i skazać. 19 stycznia 1945, na dwa dni przed zajęciem Kalisza przez Armię Czerwoną, grupę 56 członków antyhitlerowskiego podziemia rozstrzelano w lesie koło Skarszewa. Wśród rozstrzelanych była Elwira Fibiger.

 


 

Wędrówka śladami Stefana Szolc - Rogozińskiego

phoca thumb m image004W piękny, jesienny, słoneczny dzień dzieci z obu oddziałów przedszkolnych wędrowały po Kaliszu śladami Stefana Szolc - Rogozińskiego, patrona naszej Szkoły. Przed tablicą upamiętniającą podróżnika dzieci zapaliły znicz. W dalszej wędrówce sześciolatki zatrzymały się przy Ławeczce poświęconej Stefanowi Rogozińskiemu. Każdy chciał mieć pamiątkowe zdjęcie. Przy Głównym Rynku, w galerii z medalionami przedstawiającymi sławnych Polaków związanych z naszym miastem, dzieci odszukały podobiznę Stefana Szolc - Rogozińskiego, słynnego podróżnika, odkrywcy Kamerunu. Zatrzymaliśmy się też w pobliżu domu, w którym urodził się i mieszkał. Z tarasu wieży ratuszowej próbowaliśmy zobaczyć miejsca, które zwiedziliśmy. Emocji było wiele. Zadowoleni, z bagażem ciekawych doświadczeń, powróciliśmy do szkoły.

 

 

Stefan Szolc - Rogoziński patron naszej szkoły

phoca thumb m image003"Poznaj patrona naszej szkoły sześciolatku" to innowacja pedagogiczna przeznaczona dla obu oddziałów przedszkolnych. Podczas pierwszego spotkania dzieci ustaliły, jakie cechy powinien mieć patron, dlaczego szkoła musi mieć patrona oraz kim był Stefan Rogoziński i czego dokonał. Sześciolatki mają już sporą wiedzę na temat dokonań podróżnika, odkrywcy Kamerunu. Zapytajcie!

 

 

 

XXI Rejonowy Przegląd Monodramów

phoca thumb m 252698252 572786430666332 318211771510460430 n23 października 2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 w Kaliszu odbył się XXI Rejonowy Przegląd Monodramów. Jury w składzie: Kamilla Kiermasz, dr Maciej Michalski, Dariusz Sosiński oraz Bożena Bochen, pełniąca funkcję sekretarza, oceniło 14 prezentacji. Przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięzcą w kategorii najmłodszych aktorów został Milan Kołeczko z klasy 1c, a Nela Kołeczko, również uczennica klasy 1c, zdobyła III miejsce! W kategorii uczniów klas IV – VI Maja Andrzejak z klasy 4c także zajęła III miejsce. Jury wyraziło uznanie dla zaangażowania wykonawców i ciekawych propozycji interpretacyjnych. Najlepsze monodramy otrzymały nominację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 5 listopada w Kleczewie. Wszyscy uczestnicy przeglądu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki a laureaci nagrody książkowe. Gratulujemy!

 

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego


Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2021/2022 – etap szkolny, dnia 03.11.2021, godz. 14:00

 

Login uczestnika

Liczba zdobytych punktów

wkja81166

12

wkja70728

18

wkja56418

24

wkja44949

20

wkja59630

11

wkja14557

27

wkja20110

12

wkja56256

13

wkja92021

26

wkja39272

15

wkja83667

37

wkja35806

24

wkja34365

28

wkja17712

18

wkja83662

14

wkja54085

10

wkja68575

14

wkja44111

10

wkja22507

6

wkja99394

10

wkja49951

25

wkja82834

38

wkja32665

16

wkja80681

9

wkja70798

19

 


Na wniosek złożony do przewodniczącego właściwej komisji konkursowej przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub wykonania fotografii w terminie do 3 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników konkursu.

Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczestnik w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub rodzic/opiekun prawny, po uprzednim okazaniu przez niego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Osoba do kontaktu: Urszula Wilczyńska
Tel: 62 765 34 33 

 


 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

phoca thumb m image010Dnia 14 października 2021 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowym dla nich święcie. Po tygodniach nauki w murach Siedemnastki w końcu pasowani zostali na ,,pełnoprawnych" członków naszej szkolnej społeczności – nadane Im zostało zaszczytne miano ,,Ucznia Szkoły Podstawowej Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu". Pasowania Pierwszoklasistów dokonała pani dyrektor Kinga Pisula. Nim jednak do tego doszło uczniowie musieli zdać trudny egzamin z wiedzy dotyczącej funkcjonowania szkoły. Dzieci, wspierane uśmiechami i życzliwymi spojrzeniami swoich Wychowawców, bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania, nawet te podchwytliwe. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy 3b pod kierunkiem p. Justyny Sowińskiej i p. Anety Pawlik. Zgodnie z tradycją, na pamiątkę przeżytych chwil, wszyscy Pierwszoklasiści zrobione mieli zdjęcia. Po latach będzie można wrócić pamięcią do tego niezwykłego wydarzenia. Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i dochowania obowiązków wynikających ze złożonego ślubowania.

 XV Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat"

phoca thumb m 253334288 415573020012680 8741570817091835374 n1XV Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat" odbył się 25 października 2021 r. i okazał się sukcesem naszej koleżanki Olgi Nawrockiej z klasy 8b. Uczennica wraz z ponad trzydzieściorgiem innych uczestników z powiatu kaliskiego napisała dyktando i udowodniła, że poprawne zapisywanie wcale nie musi być uczniowską piętą Achillesa. Serdecznie gratulujemy zakwalifikowania się do finału i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach, które odbędą się 22 listopada br. w siedzibie ODN w Kaliszu. Trzymamy kciuki!

 Święto Dyni w klasach 1-3

phoca thumb m image00729 października opiekunki „Małego" Samorządu postanowiły wprowadzić do klas 1-3 atmosferę jesieni. Zaproponowały, aby tego dnia królowa warzyw - dynia, obchodziła swoje święto. Dzieciom zaprezentowano stworzony specjalnie na tę okazję filmik: https://www.youtube.com/watch?v=T0PKvw1QV_g pokazujący różne oblicza dyni. Ponadto nasi uczniowie założyli ubrania w kolorach tego zdrowego warzywa. Celem naszego przedsięwzięcia było poznanie przez dzieci nazw niektórych warzyw dyniowatych, wartości odżywczych dyni, rozwijanie inwencji plastyczno - technicznych, wspólna zabawa i integracja, tak bardzo potrzebna dzieciom w dzisiejszych czasach.

 

 

Wojewódzki Konkurs Historyczny


Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2021/2022 – etap szkolny, dnia 29.10.2021, godz. 14:00

 

Login uczestnika

Liczba zdobytych punktów

wkh71546

46

wkh44448

45

wkh33477

35

wkh69302

47

wkh04198

24

wkh97012

42

wkh88097

52

wkh91837

20

wkh11813

38

 

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego właściwej komisji konkursowej przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub wykonania fotografii w terminie do 3 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników konkursu.

Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczestnik w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub rodzic/opiekun prawny, po uprzednim okazaniu przez niego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Osoba do kontaktu: Katarzyna Gąsiorowska
Tel: 62 765 34 33 

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Geograficzny


Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2021/2022 – etap szkolny, dnia 28.10.2021, godz. 14:00

  

Login uczestnika

Liczba zdobytych punktów

wkg17249

23

wkg09935

27

wkg96569

25

wkg58765

19

 

  

Na wniosek złożony do przewodniczącego właściwej komisji konkursowej przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub wykonania fotografii w terminie do 3 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników konkursu.

Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczestnik w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub rodzic/opiekun prawny, po uprzednim okazaniu przez niego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Osoba do kontaktu: Paulina Formalewicz
Tel: 62 765 34 33 

 


 

Wojewódzki Konkurs Fizyczny


Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2021/2022 – etap szkolny, dnia 27.10.2021, godz. 12:00

 

Login uczestnika

Liczba zdobytych punktów

wkf87124

25

wkf27944

26

wkf53920

31

wkf08949

33

 

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego właściwej komisji konkursowej przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub wykonania fotografii w terminie do 3 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników konkursu.

Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczestnik w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub rodzic/opiekun prawny, po uprzednim okazaniu przez niego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Osoba do kontaktu: Michalina Far
Tel: 62 765 34 33 

 


 
 

Wojewódzki Konkurs Chemiczny


Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2021/2022 – etap szkolny, dnia 26.10.2021, godz. 12:00

 

Login uczestnika

Liczba zdobytych punktów

wkch03905

24

wkch61398

17

 

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego właściwej komisji konkursowej przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub wykonania fotografii w terminie do 3 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników konkursu.

Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczestnik w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub rodzic/opiekun prawny, po uprzednim okazaniu przez niego dokumentu potwierdzającego tożsamość

Osoba do kontaktu: Ewa Krawczyk
Tel: 62 765 34 33 

 

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2021/2022 – etap szkolny, dnia 25.10.2021, godz. 12:00

 

Login uczestnika

Liczba zdobytych punktów

wkb32295

17

wkb05183

20

wkb20436

19

wkb70533

13

wkb06357

12

wkb41345

15

 

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego właściwej komisji konkursowej przez rodzica/opiekuna prawnego uczestnika sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub wykonania fotografii w terminie do 3 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników konkursu.

Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczestnik w obecności rodzica/opiekuna prawnego lub rodzic/opiekun prawny, po uprzednim okazaniu przez niego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Osoba do kontaktu: Edyta Szczepanik
Tel: 62 765 34 33 


 

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

phoca thumb m image00425 listopada uczniowie klasy 5d ponownie odkrywali uroki naszego pięknego miasta. Tym razem udali się Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Legionów 66, gdzie pani Monika Sobczak-Waliś, kierownik Działu Zbiorów Specjalnych wprowadziła zwiedzających w świat książek i nie tylko... Teraz już nie jest dla piątoklasistów tajemnicą, że w bibliotece można znaleźć medale, płyty winylowe, kasety VHS, taśmy magnetofonowe z opisami w języku Braille'a, dokumenty z życia dawnego Kalisza, przeźrocza do nieużywanych już dziś rzutników. Uczniowie mogli przyjrzeć się zeszytom uczniowskim sprzed 1914 roku. W bibliotece znalazł się nawet wieszak, na którym wieszano ubrania w sklepie przed II wojną światową.
Skarbami biblioteki są oczywiście książki. Uczniowie poznali ich historię i wiedzą, dlaczego czytamy je „od deski do deski". Pani Monika Sobczak-Waliś pokazała gościom najstarszą książkę w Bibliotece Głównej, zatytułowaną „Chronica Polonorum" z 1521 roku, której autorem był Maciej Miechowita. Ta pozycja mająca dokładnie 500 lat naprawdę robi wrażenie. Młodzi odkrywcy historii mieli okazję przyjrzeć się także „Geografii" autorstwa Klaudiusza Ptolemeusza z 1562 roku, w której na mapie widnieje Calisia. Nie zabrakło też najcięższej książki w zbiorach biblioteki, pochodzącej z 1578 roku, dotyczącej historii Rzymu. Młodzi obserwatorzy zwrócili uwagę na metalowe okucia na rogach okładki tego solidnego starodruku. Uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wartościowej i interesującej lekcji o historii książek.

 

 

 

Światowy Dzień Drzewa w SP17

phoca thumb m image025W dniach 8 – 15 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Drzewa. W tym czasie uczniowie klas 5 - 8 wykonywali zielniki, prace plastyczne korony drzew z liści, przebierali się w kolory drzew, wykonywali plakaty, rozmawiali o znaczeniu drzew dla naszego środowiska i klimatu, rozwiązywali zadania, zagadki i quizy dotyczące drzew oraz przygotowali prezentacje multimedialne. Dla uczniów klas czwartych i ósmych zostały zorganizowane konkursy.


Oto ich rezultaty:


wyniki konkursu na najpiękniejszy zielnik z drzew liściastych:


I miejsce - Zosia Kowalska klasa 4d, II miejsce - Ksawery Trzęsała klasa 4b i Julia Kryściak klasa 4d, III miejsce - Jagoda Śnieg klasa 4b oraz Martyna Wawrzyniak klasa 4d. Wyróżnienie otrzymują - Hanna Tomalak klasa 4b i Michalina Tomczyk klasa 4d,

wyniki konkursu "Drzewa dla klimatu" dla klas 8:

I miejsce - Joanna Ługowska klasa 8c, II miejsce - Karolina Gąsior klasa 8c, III miejsce - Jagoda Raczyk klasa 8d oraz Natalia Błaszczyk klasa 8d.

Lekcje przyrody i biologii były pełne uśmiechu i nauki. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie. E.Sobieska, M.Jezierska, K.Kacperska.

 Konnichiwa Japonia!

phoca thumb m image00519 października w auli szkoły odbyło się spotkanie z panią Martą Kaletą, japonistką. Po powitaniu i poznaniu kilku słów po japońsku pani Marta w ciekawy sposób zapoznała uczniów z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć tradycyjne kimono i dowiedzieć się, że przyjmowanie gości dla Japończyków jest ogromnym wydarzeniem. Następnie próbowały specjalnie dla nich przygotowanej herbaty i degustowały ciasteczka, które zwyczajowo podaje się w tym kraju. Spotkanie dostarczyło uczniom wielu nowych wrażeń i było ciekawym doświadczeniem.

 Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?