Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
195
1218
3092162

Twoje IP: 34.207.247.69

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne


 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą się dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4b, 5b, 6b, 7a, 7b i 8b. Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

 

4b angażuje się w sprawy szkolne

4b1Uczniowie klasy 4b przyłączyli się do działań Szkolnego Klubu Młodego Obywatela. Podczas zajęć z wychowawcą dyskutowali na temat różnych pomysłów, które służyłyby całej społeczności szkolnej. W imieniu klasy dwie najciekawsze propozycje zgłosiły: przewodnicząca Jagoda Śnieg - projekt 2 „Szkolny radiowęzeł" i skarbniczka Oliwia Spiżak - Matysiak projekt 6 „Ławeczki na korytarze szkoły". Dziewczęta przygotowały plakaty promujące projekty i rozwiesiły je na korytarzach szkoły. Uczniowie z napięciem czekają na wyniki głosowania.

 

 

 

 

Święto Biblioteki "Z Lemem w przyszłość"

phoca thumb m image003Uczniowie naszej integracyjnej klasy 5b chętnie włączyli się w Święto Biblioteki i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przedsięwzięcia ROBOTLEMA. Najpierw ustalili projekt, a następnie przynieśli materiały. Potrzebna była dobra praca zespołowa, a fantazja uczniów nie znała granic – zupełnie, jak u Pana Stanisława Lema. Nawet nie wiadomo kiedy udało się skończyć klasowe „dzieło". To była świetna zabawa i współpraca!

 

 

 

 

Konstruktorzy z 4b

ludki4bUczniowie klasy 4b wzięli udział w akcji biblioteki szkolnej zorganizowanej pod hasłem "Z Lemem w przyszłość". Ze zgromadzonych materiałów konstruowali dwa roboty do spełniania życzeń. Praca nad robotami pobudziła ich wyobraźnię i sprawiła wiele radości.

 

 

 
Dzień Śmiesznego Przebrania

phoca thumb m image00326 października 2021 r. był dniem niezwykłym, barwnym, kolorowym, pełnym poprzebieranych postaci w naszej szkole. To pomysł Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów wywołał tyle radości i dobrej zabawy, w którą również włączyła się klasa 5b integracyjna. Dziękujemy.

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

phoca thumb m 250153296 435121251304007 99139240257609137 nW październiku obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Białej Laski". Z tej okazji uczniowie klas integracyjnych poznali sposoby pomocy osobom niewidomym w codziennym funkcjonowaniu w przestrzeni publicznej oraz zapoznali się z pisemnym sposobem komunikacji tych osób. Dzieci obejrzały filmik animowany „N jak niewidomy...", a po dyskusji kodowały i dekodowały tytuły książek i hasła używając alfabetu Braille"a.

 

 

 

 
 

Spacer historyczny klasy 5b

phoca thumb m image00826 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Animacji Społeczno - Kulturalnej KWADRATURA, p. Majkę Graf i p. Agnieszkę Wypych, które zaprosiły nas do udziału w warsztatach szkolnych w ramach projektu „Podróżnicy z doliny Prosny". Projekt dotyczy powstania gry planszowej opartej na historii Miasta Kalisza oraz jego symbolach. Gra „Podróżnicy z doliny Prosny" buduje poczucie ważności miejsc i postawę patriotyzmu lokalnego, uwrażliwiając mieszkańców na otaczającą ich przestrzeń miejską, która ma swoją wspaniałą historyczną przeszłość. Gra planszowa pozwoliła nam, uczniom 5b wcielić się się w bohaterów naszego miasta tj. Karola Malaperta, Dorotkę, Deborah Gross-Schinagel, Rafała Stiltera, Felicję Łączkowską czy Wojciecha Bogusławskiego. Dlatego po prezentacji gry wybraliśmy się na wycieczkę po Kaliszu śladami zegarmistrza Stiltera, zobaczyliśmy zegar na Rogatce oraz odwiedziliśmy Ratusz i jego cenny zegar na wieży ratuszowej. Było wspaniale!

 

 

Dzień Nauczyciela w klasie 5b

phoca thumb m image00514 października jest Dniem Edukacji Narodowej, a my uczniowie możemy wówczas podziękować naszym nauczycielom. Tego dnia świętowaliśmy z wychowawcami i cieszyliśmy się, że mogliśmy wspólnie spędzić czas. Nasza „integracyjna" mogła wspólnie pośpiewać, Igor uczył nas origami, graliśmy w gry „Monopoly" i „Państwa Miasta". Możemy być dumni, że tworzymy zgrany zespół i zdobywamy wiedzę pod okiem wspaniałych nauczycieli. Przewodnicząca klasy Nikola Andrzejczak.

 

 

 

Start "Apteczki pierwszej pomocy emocjonalnej" w klasie 5b

phoca thumb m 20211007 093944aRozpoczęliśmy realizację programu promocji zdrowia i profilaktyki uniwersalnej na godzinach wychowawczych. Celem programu APTECZKA jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do samodzielnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych. W pierwszym miesiącu zrealizowaliśmy część pierwszą: Apteczka skarbów - jak leczyć rany duszy. Takie zajęcia z dziećmi są przyjemnością, a sami uczniowie mówią że to świetna zabawa.

 

 

 

Dzień Chłopca w 4b

dzień chłopca 4bDzień Chłopca jest obchodzony przez uczniów od wielu lat. Dziewczęta z klasy 4b postanowiły kontynuować tę tradycję i zorganizowały niespodziankę dla kolegów. Zakupiły przybory szkolne ozdobione grafiką zgodną z zainteresowaniami chłopców oraz zorganizowały słodki poczęstunek. Wspólne spędzony czas i wyjście na lody uatrakcyjniły ten dzień.

 

 Dzień z alpakami klas 4b i 5b

phoca thumb m 243547615 3111186869110260 4915600366930914248 n27 września 2021 r. wyjechaliśmy za Kalisz na spotkanie integracyjne przy ognisku. Mieliśmy zorganizowane zajęcia plastyczne z niezwykle delikatną i przyjemną w dotyku sierścią alpak. Najciekawszy był spacer z tymi sympatycznymi zwierzętami. Na zakończenie otrzymaliśmy garść informacji o alpakach oraz słodki poczęstunek.

 

 

 


Sukces młodej golfistki z 4b - Alicji Chuckiej

Ala1Ala od kilku lat trenuje grę w golfa i już zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. Gratulujemy Jej zdobycia III miejsca i pucharu w Rodzinnym Turnieju Golfowym w kategorii dziewcząt!

 

 

 

 

 

 

Pierwsze sukcesy lekkoatletów z klasy 4b

phoca thumb m 20210917 090343Uczniowie klasy 4b: Oliwia Spiżak - Matysiak, Jagoda Śnieg i Ksawery Trzęsała reprezentowali naszą szkołę podczas Ligii Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Z ogromną radością informujemy, że Oliwka zdobyła III miejsce w biegu na 60 m. W sztafecie dziewcząt 4 razy 100m Oliwka z Jagodą również zdobyły III miejsce. Natomiast Ksawery w biegu na 60 m uzyskał czwarty wynik. Gratulujemy pierwszych sukcesów sportowych!

 

 

 

Detektywi z 4b w akcji!

phoca thumb m 20210916 120436 15Lekcja przyrody na terenie arboretum w Lesie Winiarskim okazała się wspaniałą przygodą. Podczas spaceru uczniowie poznawali ciekawe okazy i obiekty przyrodnicze, aby później podczas gry jako detektywi, odczytywać ukryte w różnych miejscach zagadki "kryminalne" i rozwiązywać je. Cel został osiągnięty! Lekcja dostarczyła dzieciom wiedzy, umiejętności i zintegrowała zespół klasowy.

 

 

 

Klasa 4b i "Sprzątanie świata"

sp4bUczniowie klasy 4b integracyjnej z dużym zaangażowaniem i radością przystąpili do akcji "Sprzątanie świata". Udało im się zebrać "górę śmieci", a wspólne działanie i szczytny cel połączyły uczniów.

 

 

 

 

Uczymy się w terenie

phoca thumb m 114 września 2021 r. uczniowie klasy 5b wyjechali do Centrum Edukacji Leśnej „Las Winiarski” w Kaliszu, gdzie uczestniczyli w zajęciach biologicznych. Celem zajęć było przedstawienie warstwowej budowy lasu, zdobycie umiejętności rozpoznawania drzew oraz przybliżenie zagadnień ekologicznych ochrony siedlisk leśnych. Zajęcia zostały bardzo ciekawie poprowadzone przez leśnika, a wszyscy uczniowie klasy 5b stwierdzili, że takie lekcje mogą być codziennie! A zatem korzystajmy z takich form nauki.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

phoca thumb m 20210625 083318Klasa 4b integracyjna zakończyła rok szkolny z uśmiechem i nadzieją. Ten szczególny rok dedykujemy naszemu koledze Kubie, który zmaga się z chorobą i nie mógł z nami chodzić na zajęcia. Wiemy, że czasami tak jest, ale pamiętajmy, że "po burzy zawsze wychodzi słońce". Do zobaczenia w szkole!

 

 

 

 

 

Integracja po pandemii

phoca thumb m 20210614 12062214 czerwca 2021 roku klasa 4b, wraz ze swoimi wychowawcami, wybrała się do kina na film "Skąd się biorą sny". Uczniowie odwiedzili lodziarnię i zjedli lody, a wybór ich smaku był przeogromny: malinowy, miętowy, mango, owoców leśnych itp. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najważniejsze było wspólne spotkanie i rozmowy z kolegami, a więc integracja "na nowo".

Pierwsza pomoc przedmedyczna

phoca thumb m pomoc 211 czerwca, uczniowie klasy 4b, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pielęgniarkę szkolną panią Dorotę Dmitrzak, podczas których zapoznali się z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzielnie ratowali szkolnego fantoma.

 

 

 

 

Piknik

phoca thumb m 20210602 100722Tegoroczny Dzień Dziecka był przepełniony radością i życzliwością, ponieważ wróciliśmy do szkoły. Cała nasza klasa wzięła udział w akcji Samorządu Uczniowskiego, która polegała na tym, że każdy z nas musiał przyjść w ulubionym nakryciu głowy. Pomysły uczniów były zaskakujące i inspirujące. Nasze nauczycielki p. Jola i p. Kasia zorganizowały „lekcyjny piknik" na zielonym terenie szkoły. Było fantastycznie, ponieważ ponownie mogliśmy się integrować. A Wy jak świętowaliście ten szczególny dzień? Pozdrawiamy klasa 4b.Powtórzenie wiadomości o mitach greckich w klasie 6b

phoca thumb m pptUczniowie klasy 6b przygotowali prace, które miały przypomnieć innym najważniejsze informacje o mitach greckich, omawianych w poprzednim roku szkolnym. Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. Część uczniów wykonała krzyżówki, inni – listy gończe, pozostali – prezentacje PowerPoint. Pojawił się również plakat. Oto niektóre prace uczniów (galeria).
Dni Integracji w V Liceum

DniIntegracji14 i 15 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy 7b integracyjnej wzięli udział w Dniach Integracji online, zorganizowanych przez V Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu. Dni Integracji odbyły się pod hasłem "Razem możemy więcej". Uczniowie spotkali się z dogoterapeutką i felinoterapeutką, które przybliżyły, na czym polega terapia dzieci, młodzieży i dorosłych z zastosowaniem zwierząt - psa lub kota. Specjalistki przedstawiły korzyści, jakie wynikają z takiej terapii. W drugim dniu spotkania, uczniowie poznali p. Katarzynę Rogowiec, złotą i srebrną medalistkę Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich oraz Mistrzostw Świata w narciarstwie biegowym. Pani Katarzyna swoją postawą wykazywała, że warto stawiać sobie cele - sprawiają one, że życie jest lepsze i pełniejsze, że warto walczyć ze swoimi słabościami, że niemożliwe nie istnieje. Uczniowie poznali również trenerów koszykówki na wózkach inwalidzkich - p. Marka Bystrzyckiego i Pawła Krawczyńskiego. Spotkanie z niepełnosprawnymi sportowcami pokazało uczniom, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w drodze do osiągnięcia celu. W każdej sytuacji można odnaleźć radość i sens życia. Trzeba tylko chcieć. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć pod linkiem: 

https://www.facebook.com/VLiceumKalisz/posts/4734721513258065

Dzień urodzin naszego patrona Stefana Szolc - Rogozińskiego

phoca thumb m 20210415 12485614 kwietnia minęła 160. rocznica urodzin naszego patrona Stefana Szolc - Rogozińskiego. Z tej okazji uczniowie klasy 4b obejrzeli krótką prezentację na jego temat i dowiedzieli się, że Stefan Szolc - Rogoziński był podróżnikiem, odkrywcą i badaczem Afryki, zwłaszcza Kamerunu. Dzieci zwróciły uwagę na jego cechy godne naśladowania: odwagę, cierpliwość, wytrwałość, ciekawość świata, przyjacielskość i pokojowe nastawienie do ludzi. Po wysłuchaniu informacji na temat naszego patrona uczniowie klasy 4b wykonali kartkę z kalendarza, chcąc podzielić się z wszystkimi refleksją: żeglujmy z naszymi marzeniami i spełniajmy je!


Klasa 4b integracyjna poznaje ukształtowanie terenu

phoca thumb m 4dLekcje przyrody mogą być ciekawe, kiedy wychodzimy w teren, obserwujemy oraz doświadczamy. Obecnie na zajęciach zdalnych szukamy najlepszych sposobów uczenia się i utrwalania nowych wiadomości. Dlatego zachęceni przez nauczyciela przedstawiliśmy różne formy terenu, rzeźbiąc je w plastelinie, ciastolinie, masie solnej, czy piasku. Zachęcamy wszystkich do nauki przez zabawę. Uczniowie klasy 4b.

 "Loguj się z głową" na zajęciach z wychowawcą w klasie 6b

Uczniowie klasy 6b na zajęciach z wychowawcą zrealizowali program edukacyjno - profilaktyczny dla dzieci z klas IV–VI szkół podstawowych „Loguj się z głową”, przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Celem programu jest rozwijanie wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z mediów elektronicznych i chronią przed e-uzależnieniami. Tematy zostały zogniskowane wokół czterech zagadnień: nadużywanie mediów i cyberprzemoc, radzenie sobie z emocjami, radzenie sobie ze stresem, samoocena. 

 

Dzień Kobiet - nadchodząca wiosna 2021

phoca thumb m nowy folder 715Dzień Kobiet, czyli coroczne święto obchodzone 8 marca świętowaliśmy wspólnie w klasie 4b. Chłopcy złożyli swoim koleżankom piękne życzenia i opowiedzieli zabawne żarty. Uczniowie w tym dniu obdarowali się miłymi słowami i wirtualnymi tulipanami. Kwiaty te są zwiastunami wiosny, a zatem powstały piękne, wiosenne obrazy. Zachęcamy do obejrzenia prac.

 

 

 

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Co roku, ostatniego dnia lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Jest to dzień solidarności z osobami zmagającymi się z tymi chorobami oraz okazja do podnoszenia społecznej świadomości w tym zakresie.
Rzadkie, ale niezapomnianie - zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, dotyczącej tych chorób, przygotowanej przez klasę 6a.

Choroby

 

Cykl lekcji na temat zdrowego stylu życia w klasie 6b

phoca thumb m zdrowe odywianie kl. 6bUczniowie klasy 6b na zajęciach z wychowawcą zrealizowali cykl lekcji dot. zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jedna z uczennic przygotowała prezentację multimedialną, która podsumowała tematy, omawiane w minionych tygodniach. Wszystkie prezentowane obrazki pochodzą z Internetu.

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W tym roku szkolnym uczniowie klas integracyjnych w wyjątkowy sposób uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - zmierzyli się z łamańcami językowymi. Sami zobaczcie, jakich mamy mistrzów naszej mowy!

lamancejezykowe2

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

phoca thumb m dbiZ okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, na zajęciach z wychowawcą, klasa 4b poruszyła problematykę bezpieczeństwa w sieci oraz umiejętnego korzystania z mediów. Krótka prezentacja multimedialna zachęcała do mądrego korzystania z Internetu, ale również przestrzegała przed uzależnieniem od mediów. Uczniowie zapoznali się z blogiem biblioteki szkolnej, na którym panie bibliotekarki umieściły plakat DBI, zalecenia oraz słuchowisko ze strony sieciaki.pl. Zachęcamy naszych szkolnych kolegów do zapoznania się z informacjami tam zamieszczonymi. Pamiętajmy! Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo w sieci. 

Uczniowie klasy 4b z nauczycielkami.

 

Tłusty czwartek w klasie 6a

Dzisiaj, na zajęciach z wychowawcą, poznaliśmy genezę tłustego czwartku. Otóż sięga ona jeszcze czasów pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy. Spożywano wtedy tłuste potrawy oraz pączki przygotowane z ciasta chlebowego, nadziewane słoniną. Zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej pojawił się w Polsce dopiero około XVI wieku. W środku takiego pączka znajdował się migdał lub mały orzeszek, a ten kto trafił na taki pączek miał, według przepowiedni, cieszyć się szczęściem, dostatkiem i powodzeniem. Na koniec zajęć wymieniliśmy się swoimi domowymi przepisami na pączki oraz wspólnie stworzyliśmy własny przepis.

 

Klasa 6a poleca

 

Sałatka czy surówka? Oto jest pytanie klasy 4b integracyjnej

phoca thumb m niadanie14 lutego 2021 r., na lekcji wychowawczej, uczniowie klasy 4b integracyjnej postanowili zjeść wspólnie zdrowe, drugie śniadanie. Z pomocą rodziców przygotowali produkty, a następnie samodzielnie zabrali się do zrobienia sałatki… a może surówki? Okazuje się, że surówka to rodzaj potrawy przyrządzonej z surowych warzyw lub owoców - mogą być one kwaszone, konserwowe, mrożone. Sałatka natomiast zawiera produkty gotowane, takie jak jaja, mięso, makaron. Niektóre źródła podają, że każda surówka jest sałatką, ale nie każda sałatka jest surówką. I bądź tu mądry! My pokazujemy Wam nasze zdrowe, drugie śniadanie i zachęcamy do samodzielnego przygotowywania sałatek i surówek. SMACZNEGO!

 

Wnuki z klasy 4b integracyjnej przesyłają laurki z życzeniami na Dzień Babci i Dziadka

phoca thumb m laurka ali1 221 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. Dziadkowie są kochani, troskliwi, pomagają nam w różnych sytuacjach i pocieszają, gdy jesteśmy smutni. Posiadają dużą wiedzę i doświadczenie, więc warto słuchać ich rad. Za to wszystko co dla nas robią jesteśmy im bardzo wdzięczni. Dlatego na zajęciach z wychowawcą wykonaliśmy wspólnie laurki z życzeniami dla naszych kochanych seniorów. Przy tej miłej pracy opowiadaliśmy sobie, że kochamy ich "za pyszne pączki", "za wspólne spacery", "boskie obiady", "za bycie z nami", "opiekę nad nami". Kochamy także tych dziadków, którzy już od nas odeszli i gdzieś daleko „z nieba" patrzą na nas. Również przesyłamy im laurki. Przewodnicząca klasy 4b - Nikola Andrzejczak.

 

Stypendiada wczesnoszkolna

phoca thumb m stypendiada 2Uczniowie klasy 3b wzięli udział w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej, organizowanej przez firmę edukacyjną "Orzeł". Dzieci zgłosiły się do dwóch konkursów, które obejmowały zakres edukacji czytelniczej (należało się wykazać znajomością bajek: „Calineczka” i „Królewna Śnieżka”) i plastycznej, (w której uczniowie wykonali laurki, pocztówki, ozdobne krawaty, okładki). Łącznie w konkursie wzięło udział 11 uczniów z klasy 3b. Dyplomy, wyróżnienia i medale okolicznościowe otrzymały: Oliwia Spiżak-Matysiak i Hania Tomalak, za wykonanie barwnych pocztówek. Dyplomy uczestnictwa otrzymali: Alicja Chucka, Antonina Włodarczyk, Maria Kaczmarek, Jagoda Śnieg, Janek Kornacki, Filip Kubis, Artur Kuświk, Tymoteusz Kujawiński, Ksawery Trzęsała. Cieszymy się z zaangażowania uczniów i życzymy im wielu sukcesów.

 

Projekt edukacyjny "Śladami Stasia i Nel" w klasie 6b

phoca thumb m screeny ilustracjeUczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego zrealizowali projekt „Śladami Stasia i Nel”. Lekcje były tworzone we współpracy z nauczycielkami - bibliotekarkami. Podczas omawiania lektury uczniowie rozwijali kompetencje kluczowe – informatyczne oraz umiejętność uczenia się. Na każdej lekcji zdobywali wiedzę, korzystając z różnych aplikacji, np. Wordwall, Genial.ly, a także prezentacji multimedialnych przygotowanych przez nauczycielki. Udostępniono także uczniom ilustracje do lektury, które szkolna biblioteka posiada w swoich zasobach. Samodzielna praca projektowa uczniów polegała m. in. na stworzeniu prezentacji w PowerPoincie na temat związany z Afryką, napisaniu informacji o zaginięciu Stasia w Wordzie, a także napisaniu scenariusza filmowego na podstawie ulubionego fragmentu powieści. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury, jednak nadal pracują nad poprawnym stosowaniem zasad ortograficznych i interpunkcyjnych we własnych tekstach.

 

Ozdoby choinkowe uczniów klasy 3b

phoca thumb m 3Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3b wykonali ozdoby choinkowe z papieru, które będą ozdobą ich drzewek. Zapraszamy do obejrzenia!

 

 

 

 

 

Godzina z wychowawcą w klasie 4b integracyjnej

phoca thumb m img 20201217 11460517 grudnia, podczas godziny z wychowawcą, uczniowie klasy 4b zaprezentowali swoje świąteczne gadżety. Spośród wielu wspaniałych przedmiotów, przygotowanych przez dzieci, przeważały czapki mikołajowe, był też prawie kompletny strój św. Mikołaja! Dzięki tej lekcji uczniowie wprowadzili się w nastrój świąteczny. Jednak, jak to bywa przed końcem roku, wielu czyni podsumowania i ocenia miniony czas. Również uczniowie dokonali samooceny. Wypadła ona bardzo pomyślnie, co nie znaczy, że niektórzy nie poczynili małych postanowień co do pracy nad swoim zachowaniem w nowym 2021 roku. Na zakończenie uczniowie złożyli Pani i sobie nawzajem życzenia bożonarodzeniowe.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?