Twoje IP: 3.238.173.209

Blog naszej biblioteki: blog1
  Marzanna Jędrzejczak

Magdalena Gibus

"Podziel się dobrym życzeniem"

phoca thumb m beztytuuWielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, najpiękniejszy czas w roku na który każdy z nas czeka z niecierpliwością. Święta kojarzą się z dobrocią, ciepłem i prezentami, a w tym szczególnym czasie staramy się wszyscy, aby nikt nie został zapomniany, czy pominięty. Dlatego nauczyciele bibliotekarze i uczniowie naszej szkoły zaproponowali akcję „Podziel się dobrym życzeniem". Wszystkie dobre słowa, które napełniają siłą, dodają otuchy i zapewniają, że nikt nie jest sam w tym trudnym czasie, możecie odczytać sami.

Obchody Dnia Misia w klasach 1-3

phoca thumb m kola25 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tych trudnych dla naszych najmłodszych czytelników chwilach, kiedy każde dziecko spędza czas tylko w gronie rodziny, często ich pluszowy miś staje się dla nich najlepszym przyjacielem i powiernikiem najskrytszych tajemnic. Chcąc każdemu dziecku pomóc przejść przez czas pandemii, a jednocześnie upamiętnić ten szczególny dzień, nauczyciele - bibliotekarze przygotowali kilka propozycji zabaw. Każdy uczeń z klasy 1-3 otrzymał, poprzez platformę Teams, opowiadanie do przeczytania, zagadki do rozwiązania, czy puzzle do ułożenia. Dodatkową atrakcją była możliwość przysłania własnego zdjęcia wraz ze swoim ukochanym pluszakiem. Po informacjach zwrotnych i ilości przysłanych zdjęć śmiało można powiedzieć, że ta propozycja umilenia czasu odniosła zamierzony efekt. Bardzo się z tego cieszymy.

Bawimy się z Misiem Uszatkiem w klasach "0"

phoca thumb m 20201124 114215Światowy Dzień Pluszowego Misia stał się okazją do zaproszenia dzieci z oddziału przedszkolnego do wspólnej zabawy. Tegorocznym bohaterem był Miś Uszatek, który napisał serdeczny list do dzieci z klas 0a i 0b. Uszatek zaprosił małych czytelników do wysłuchania bajki o dniach tygodnia, rozwiązywania zagadek, zjedzenia miodu oraz zbierania zapałek w rękawiczce z jednym paluszkiem. Dzieci bardzo życzliwie przyjęły pluszowego gościa i chętnie uczestniczyły w zabawach oraz śpiewały znaną piosenkę "Jestem sobie mały miś...".

Święto Biblioteki 2020

phoca thumb m received 752829258631471W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (październik/listopad) obchodzony był pod hasłem „Regiony Polski - poznajemy tradycje ludowe". Nasza biblioteka przygotowała kilka propozycji dla wszystkich uczniów szkoły. Klasy młodsze zostały zaproszone do wspólnego poznawania polskich regionów i obyczajów poprzez wesołą zabawę: tańcząc ludowy taniec, kolorując malowanki i tworząc piękne wycinanki. Klasom czwartym zaproponowany został udział w konkursie afiszowym związanym z hasłem obchodów. Klasy piąte mogły stworzyć piękną kurpiowską lub łowicką wycinankę. Natomiast uczniowie klas szóstych stanęli w szranki w wymyśleniu rymowanki/wierszyka, który musiał zawierać pojęcia gwarowe. Biblioteczny blog, był miejscem, gdzie uczniowie najstarszych klas odnaleźli propozycje konkursu.

Narodowe Czytanie - konkurs

Aby uświetnić ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, które realizowane jest również w naszej szkole (18.09.2020) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 7-8 do wzięcia udziału w konkursie na piękne czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Prosimy, aby zdeklarowani uczniowie nagrali 2-minutowe fragmenty czytanego tekstu na przenośne nośniki (pendrive) i dostarczyli je do biblioteki szkolnej. Oceniane będzie: dobór fragmentu, intonacja, płynność czytania i ogólne wrażenie słuchanego tekstu.

Konkurs trwa od 18.09.2020 do 30.09.2020 r.

Czekamy na Was

Nauczyciele Bibliotekarze