Witamy na stronie Szkoły Podstawowej Nr 17

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu.

Nasza Szkoła

Szkoła Podstawowa Nr 17 mieściła się niegdyś w budynku przy ulicy Widok 96a (obecna siedziba IV LO w Kaliszu).

W roku 1992 przeniesiona została do nowego budynku na osiedlu Dobrzec, przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b.

W szkole kształci się obecnie 831 uczniów w 39 oddziałach, pracuje w niej 96 nauczycieli.

Oferujemy klasy ogólne i integracyjne, czyli takie, gdzie obok dzieci zdrowych uczą się dzieci o potrzebach kształcenia specjalnego. W szkole funkcjonują również dwa oddziały przedszkolne.

Nasza szkoła dysponuje nowoczesnym budynkiem, w skład którego wchodzą:

- segment żółty dla dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich;
- segment zielony dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych;
- segment czerwony, w którym mieszczą się: administracja, stołówka i przestrzenna aula;
- segment niebieski – sportowy, z dwiema dużymi salami gimnastycznymi, salą baletową oraz salą do gimnastyki korekcyjnej.
W placówce znajduje się również świetlica, biblioteka oraz sklepik szkolny.

Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windy, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

Szkoła posiada monitoring.

Opublikował: Michał Ostrowski