Twoje IP: 3.229.122.219

Lekcja w Archiwum

ap7

We wtorek, 4 czerwca klasa 8A wzięła udział w lekcji archiwalnej. Tym samym nasza szkoła rozpoczyna cykl lekcji, które mają przybliżyć uczniom pracę z dokumentami i tekstami źródłowym. Naszymi działaniami wpisujemy się w Międzynarodowy Dzień Archiwów.
Dzisiaj uczniowie analizowali m.in. intercyzę małżeńską Marii Konopnickiej oraz akt urodzenia Marii Dąbrowskiej. Szukali także swoich przodków.
Na koniec odwiedziliśmy pracownię konserwatorską, gdzie poznaliśmy od podstaw proces konserwacji starych dokumentów.