logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
280
1347
1796542

Twoje IP: 3.229.122.219

Lekcja w Archiwum

ap7

We wtorek, 4 czerwca klasa 8A wzięła udział w lekcji archiwalnej. Tym samym nasza szkoła rozpoczyna cykl lekcji, które mają przybliżyć uczniom pracę z dokumentami i tekstami źródłowym. Naszymi działaniami wpisujemy się w Międzynarodowy Dzień Archiwów.
Dzisiaj uczniowie analizowali m.in. intercyzę małżeńską Marii Konopnickiej oraz akt urodzenia Marii Dąbrowskiej. Szukali także swoich przodków.
Na koniec odwiedziliśmy pracownię konserwatorską, gdzie poznaliśmy od podstaw proces konserwacji starych dokumentów.

 

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?