logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
313
1628
2241989

Twoje IP: 3.236.108.61

Ogólnopolska akcja społeczno - edukacyjna "Żonkile"

h5
Na zajęciach historii uczniowie klas 5c, 5d, 5e, 6a, 6c, 6e, 6f, 8b i 8d włączyli się w ogólnopolską akcję społeczno - edukacyjną "Żonkile", zainicjowaną przez Muzeum POLIN w Warszawie, upamiętniającą wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.
Każda klasa podczas dwugodzinnych warsztatów obejrzała film edukacyjny "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943", poznała historię powstania oraz dyskutowała na temat motywów i racji postępowania jego bohaterów. Na zakończenie zajęć każdy uczeń samodzielnie wykonał żonkil - symbol pamięci, szacunku i nadziei.

19 kwietnia 1943 r. wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Jednym z ocalałych był Marek Edelman, ostatni dowódca powstania. Co roku 19 kwietnia składał on pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie bukiet żółtych kwiatów. Od 2013 roku Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję, rozdając na ulicach stolicy tysiące papierowych żonkili - symbol pamięci o bohaterach powstania 1943 roku.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?