Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 62 dni

Twoje IP: 34.230.84.215

Zajęcia na wypadek strajku

W związku z zapowiedziami strajku nauczycieli, od 8 kwietnia 2019 roku istnieje prawdopodobieństwo problemów z zapewnieniem opieki dla uczniów w większości kaliskich szkół. Dlatego przygotowana została oferta zajęć, z których od poniedziałku będą mogły korzystać dzieci i młodzież.

Miasto Kalisz we współpracy z kilkoma instytucjami proponuje uczniom różnorodne zajęcia. Odbywać się one będą zarówno na obiektach otwartych, jak i w budynkach. Mają charakter artystyczny, rekreacyjny lub sportowy. Miejsc, w których prowadzone będą zajęcia jest kilkanaście. Znajdują się w różnych częściach miasta, by możliwie jak najbardziej ułatwić uczniom dostęp do nich. W przypadku każdego z obiektów, w sprawie zajęć należy bezpośrednio kontaktować się z ich organizatorem.
Co istotne, szkoły nie zapewniają transportu na zajęcia. Rodzice muszą sami przywieźć i odebrać z nich dzieci.
Aby dokładnie wyjaśnić sytuację związaną ze strajkiem, apel do rodziców wystosował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Apel wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka-1

Apel wiceprezydenta Grzegorza KulawinkaOfert  zaję dla uczniow-1