Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 94 dni

Twoje IP: 34.207.146.166

Udział w XXVI Rajdzie Szlakami Powstania Wielkopolskiego

rajd1
W sobotę 16 lutego 2019r. trzydzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVI Rajdzie Szlakami Powstania Wielkopolskiego. W 100 rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze, kończącego powstanie wielkopolskie, uczciliśmy pamięć powstańców.

Najpierw udaliśmy się do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, gdzie zwiedzaliśmy Izbę Pamięci. Potem czekały nas największe atrakcje – konkurencje sportowe i zadania teoretyczne. Na strzelnicy sportowej, Adam Trzeciak, klasa VIb, który reprezentował nasza szkołę w tej konkurencji, okazał się najlepszy. Także Oskar Tyc, klasa VIIb był rewelacyjny w rzucie granatem do celu. Oczywiście inni uczestnicy rajdu także mogli sprawdzić się w strzelaniu z broni sportowej , co wszystkim sprawiło wielką radość.
Zosia Wypych i Stanisław Wiśniewski zdobyli maksymalną liczbę punktów w konkursie z udzielania pierwszej pomocy.
Po konkurencjach sportowych pozostało nam tylko odśpiewanie pieśni patriotycznej, czym zachwyciliśmy jury.
A po wszystkich zmaganiach udaliśmy się na wojskową grochówkę i ciasto.
W końcu przyszedł czas na podsumowanie zmagań. Okazało się, ze nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, a ponadto zostaliśmy najbardziej usportowioną grupą, za co także otrzymaliśmy nagrodę.
Podczas rajdu ogłoszono wyniki Konkursu Historycznego „Powstanie Wielkopolskie", który odbył się 15 lutego w III LO w Kaliszu, a w którym czworo uczniów naszej szkoły brało udział. Maksymilian Płaczek, klasa VI b zajął III miejsce.
Zmęczeni, z nielicznym pęcherzami, wróciliśmy do Kalisza, aby szykować się już na kolejny rajd.