logo-bip godlo pl

Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 27 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
564
1432
1464990

Twoje IP: 54.157.61.68

Udział w XXVI Rajdzie Szlakami Powstania Wielkopolskiego

rajd1
W sobotę 16 lutego 2019r. trzydzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVI Rajdzie Szlakami Powstania Wielkopolskiego. W 100 rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze, kończącego powstanie wielkopolskie, uczciliśmy pamięć powstańców.

Najpierw udaliśmy się do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, gdzie zwiedzaliśmy Izbę Pamięci. Potem czekały nas największe atrakcje – konkurencje sportowe i zadania teoretyczne. Na strzelnicy sportowej, Adam Trzeciak, klasa VIb, który reprezentował nasza szkołę w tej konkurencji, okazał się najlepszy. Także Oskar Tyc, klasa VIIb był rewelacyjny w rzucie granatem do celu. Oczywiście inni uczestnicy rajdu także mogli sprawdzić się w strzelaniu z broni sportowej , co wszystkim sprawiło wielką radość.
Zosia Wypych i Stanisław Wiśniewski zdobyli maksymalną liczbę punktów w konkursie z udzielania pierwszej pomocy.
Po konkurencjach sportowych pozostało nam tylko odśpiewanie pieśni patriotycznej, czym zachwyciliśmy jury.
A po wszystkich zmaganiach udaliśmy się na wojskową grochówkę i ciasto.
W końcu przyszedł czas na podsumowanie zmagań. Okazało się, ze nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, a ponadto zostaliśmy najbardziej usportowioną grupą, za co także otrzymaliśmy nagrodę.
Podczas rajdu ogłoszono wyniki Konkursu Historycznego „Powstanie Wielkopolskie", który odbył się 15 lutego w III LO w Kaliszu, a w którym czworo uczniów naszej szkoły brało udział. Maksymilian Płaczek, klasa VI b zajął III miejsce.
Zmęczeni, z nielicznym pęcherzami, wróciliśmy do Kalisza, aby szykować się już na kolejny rajd.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?