Twoje IP: 3.229.122.219

XIII Rajd PTTK „Od Sasa do Lasa”.

odsasa7W sobotę 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIII Rajdzie PTTK „Od Sasa do Lasa".
Tym razem wcześnie rano udaliśmy się do Kościelnej Wsi. Po krótkim spotkaniu uczestników rajdu z przedstawicielem Straży Miejskiej, udaliśmy się pod kurhan upamiętniający ofiary największej bitwy wojny północnej, stoczonej 29 października 1706 roku pod Kaliszem. W szkole przygotowano dla nas posiłek, a nasi uczniowie wzięli udział w konkursach – historycznym i krajoznawczym. Posileni,z kartą zadań, udaliśmy się na spacer po Kościelnej Wsi, m.in. do zabytkowego Kościoła pw. Św. Wawrzyńca oraz pod Pałac Kreczunowiczów.
Po 6 kilometrowej wędrówce okazało się, że nasi uczniowie w ogóle nie są zmęczeni i wraz z uczniami z kilkunastu szkół z Kalisza i okolic bawili się przy muzyce.
Rajd zakończył się dla nas wielkim sukcesem.
W klasyfikacji generalnej zajęliśmy IV miejsce i puchar dyrektora szkoły w Kościelnej Wsi, a Maksymilian Płaczek z klasy VI B zajął I miejsce w konkursie historycznym na temat wojny północnej i bitwy pod Kaliszem.