logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
165
1829
2315434

Twoje IP: 3.228.220.31

XIII Rajd PTTK „Od Sasa do Lasa”.

odsasa7W sobotę 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIII Rajdzie PTTK „Od Sasa do Lasa".
Tym razem wcześnie rano udaliśmy się do Kościelnej Wsi. Po krótkim spotkaniu uczestników rajdu z przedstawicielem Straży Miejskiej, udaliśmy się pod kurhan upamiętniający ofiary największej bitwy wojny północnej, stoczonej 29 października 1706 roku pod Kaliszem. W szkole przygotowano dla nas posiłek, a nasi uczniowie wzięli udział w konkursach – historycznym i krajoznawczym. Posileni,z kartą zadań, udaliśmy się na spacer po Kościelnej Wsi, m.in. do zabytkowego Kościoła pw. Św. Wawrzyńca oraz pod Pałac Kreczunowiczów.
Po 6 kilometrowej wędrówce okazało się, że nasi uczniowie w ogóle nie są zmęczeni i wraz z uczniami z kilkunastu szkół z Kalisza i okolic bawili się przy muzyce.
Rajd zakończył się dla nas wielkim sukcesem.
W klasyfikacji generalnej zajęliśmy IV miejsce i puchar dyrektora szkoły w Kościelnej Wsi, a Maksymilian Płaczek z klasy VI B zajął I miejsce w konkursie historycznym na temat wojny północnej i bitwy pod Kaliszem.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?