Twoje IP: 3.229.122.219

Witajcie w naszej bajce..

bajka7
18.10.2018r. klasy 4c i 4d postanowiły w nietypowy, choć, jak na pana Kleksa przystało, oryginalny sposób omówić lekturę Jana Brzechwy. Tajemnicę szpaka Mateusza - dziwnego ptaka zgłębiali na dziedzińcu zamku w Gołuchowie. Wybór miejsca był nieprzypadkowy. Uczniowie mogli zobaczyć, gdzie zostały nakręcone sceny do adaptacji filmowej „Akademii pana Kleksa" w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. Kustosz Muzeum przedstawiła dzieciom ciekawostki związane z produkcją filmu. Uczniowie obejrzeli dokładnie okno, przez które Mateusz wyskoczył, aby dosiąść Ali Babę i pogalopować na spotkanie ze swoim przeznaczeniem. Następnie dzieci weszły na teren zamku, gdzie mogły podziwiać komnatę - gabinet pana Kleksa. Kolejne lekcje odbyły się w przepięknej scenerii gołuchowskiego parku. 158,05 hektarowa przestrzeń stała się salą lekcyjną, w której uczniowie stworzyli portrety pana Kleksa na podstawie fragmentów lektury. Następnie skorzystali z wlanego ,,oleju do głów" na lekcjach geografii i błyszczeli wiedzą o Polsce. Bezbłędnie rozpoznali przygotowane na kartach przepiękne miejsca naszego kraju, skąd wysłali do pana Kleksa kartki pocztowe. Na zakończenie spotkania uczniowie pochwalili się znajomością zasad ortograficznych ó, u, uzupełniając tekst podsumowujący wspólne rozważania o lekturze. Jak na „Akademię pana Kleksa" przystało, w mury szkoły powróciły uśmiechnięte buzie, upstrzone zasłużenie otrzymanymi piegami.