Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00

Twoje IP: 34.204.179.0

„Wirtualny spacer po Kaliszu”

ws1W czwartek uczniowie klas szóstych zostali zabrani na „Wirtualny spacer po Kaliszu". Od poniedziałku w naszej szkole prezentowana jest wystawa reprodukcji XIX – wiecznych zdjęć Kalisza z albumu Jana Wilhelma Diehla. Wystawa to podróż po Kaliszu sprzed 150 lat. Taką podróż odbyli dziś nasi uczniowie z panią Moniką Sobczak - Waliś z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Porównywali XIX – wieczny Kalisz z dzisiejszym. Zobaczyli zupełnie inne miasto, gdyż wielu budowli już nie ma, bądź wyglądają zupełnie inaczej.
Spotkanie było częścią większego przedsięwzięcia. W przyszłym tygodniu zdobytą wiedzę szóstoklasiści wykorzystają podczas gry ulicznej, która będzie okazją do poznania wspaniałej historii naszego miasta.