Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 192 dni

Twoje IP: 54.82.10.219

„eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”

logo eszkolaSzkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu, jako jedna z niewielu szkół naszej gminy przystąpiła do projektu „eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie projektu w tej placówce - p. Kinga Pisula oraz p. Jolanta Świniarska ukończyły właśnie szkolenie i od stycznia 2014 roku pokierują pracą dwóch dwunastoosobowych zespołów uczniowskich.

Celem działań będzie wybranie czterech najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców gminy, żyjących lub nieżyjących oraz opracowanie w oparciu o zebrane materiały ich not biograficznych. Powstałe fiszki, zdjęcia, filmy i wywiady stworzą Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan. Będzie ona dostępna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski. Uczniowie wraz z nauczycielami mają nadzieję, że wszystkie osoby i instytucje, do których się zgłoszą w ramach realizacji projektu, nie odmówią im współpracy.

Więcej w zakładce: Cyfrowa Dziecieca Encyklopedia Wielkopolan.