Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 247 dni

Twoje IP: 54.198.212.30

Dzień Głośnego Czytania - 29 września

glosne czytanie3
Tradycją w naszej szkolnej bibliotece stały się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy "0a", którym opowiadanie Pawła Beręsewicza pt. „Sposób na Adama", prezentowała Pani Dyrektor Alina Kijewska. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką swojej wychowawczyni przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, podyskutować o szczególnym miejscu, jakim jest biblioteka, zamiłowaniu lub niechęci do książek oraz o Adasiu, bohaterze czytanego opowiadania.
Mając świadomość, jakie dobroczynne działanie na dzieci ma głośne czytanie, lektura została dobrana w przemyślany sposób, zgodnie z upodobaniami małych słuchaczy.

Chodziło o to, by ten wspólny czas mógł być spędzony z przyjemnością i odebrany jako prawdziwa przygoda, a co za tym idzie, był zachętą do kontynuowania tej czynności później, kiedy dzieci będą czytać samodzielnie.