logo-bip godlo pl

Do wakacji pozostało 22.06.2018 24:00

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. dr. Bronisława Koszutskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
375
922
1039951

Twoje IP: 54.81.76.247

WYGRANA SZKOŁY MAŁEGO INŻYNIERA W NASZYCH RĘKACH

DSC 01879 marca 2017 r. przybyli do nas przedstawiciele Fabryki Volkswagen Poznań oraz p. Patrycja Milecka - prezes Fundacji Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera, aby dokonać uroczystego przekazania naszej szkole nagrody wywalczonej głosami Internautów w konkursie Szkoła Małego Inżyniera. Uroczystość rozpoczęła się w auli szkoły, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście, którzy włożyli swój wkład w nasze zainteresowanie robotyką oraz osiągnięcie wspaniałej, pierwszej lokaty w konkursie, a przede wszystkim najważniejsze osoby – uczniowie.

Ze względu na dużą liczbę naszych pociech w tej części Całodniowego Festiwalu Technologicznego udział wzięli uczniowie klas 4-6.

Pani Dyrektor Kinga Pisula powitała organizatorów konkursu, a także przybyłych gości: Księdza Prałata Stanisława Tofila, który wspierał nasze akcje poświęcone pozyskiwaniu głosów, p. Mariusza Witczaka – Naczelnika Wydziału Edukacji reprezentującego władze naszego miasta, p. Jadwigę Jeziorską - Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego oraz p. Piotra Czarczyńskiego - koordynatora projektu „Mały Konstruktor Miasta Kalisza”, dzięki któremu rozbudziły się apetyty naszych uczniów na robotykę, a także p. Justynę Pokrzywę i p. Monikę Raczyk – reprezentujące Rodziców naszych uczniów. Następnie nawiązała do historii przedsięwzięcia dziękując p. Iwonie Lindner za wypatrzenie w sieci konkursu Szkoła Małego Inżyniera.

Organizatorzy konkursu przekazali na ręce Dyrekcji zestawy klocków Lego Mindstorms EV3, na które z niecierpliwością oczekiwaliśmy od ponad dwóch miesięcy.

Po oficjalnej części spotkania rozpoczął się pokaz naukowy przeprowadzony przez instruktora Fundacji Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera p. Natalię Walkowiak. Uczniowie z zapartym tchem oglądali, a także przeprowadzali chemiczne doświadczenia, które trzeba dodać były niezwykle widowiskowe.

Drugi taki pokaz został zaprezentowany uczniom klas 0-3.  Zaaferowane maluchy pilnie śledziły poczynania p.Natalii i z euforią przyjmowały wybuchy chemicznych mieszanin. Jak przyznają uczniowie – taka nauka jest przyjemnością.

Podczas Całodniowego Festiwalu Technologicznego uczniowie klas 4-6 mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych z robotyki oraz programowania. Interesująca była także wystawa „W świecie nowych technologii”, gdzie między innymi pracowała drukarka 3D. Uczniów szczególnie zainteresowała gra „Mindball – pojedynek mózgów”.Naszym marzeniem było, aby wszyscy uczniowie mogli skorzystać z każdej atrakcji festiwalu, ale niestety nie było to możliwe ze względów organizacyjnych.

Wygrana znalazła się  w naszych rękach. Czekamy jeszcze tylko na szkolenie nauczycieli, które wchodzi w jej skład. Cieszymy się, bo dzięki wspólnemu działaniu osiągnęliśmy tak wiele dla naszych uczniów, a przecież to nie koniec – wkrótce zajęcia z robotyki z wykorzystaniem Lego Mindstorms EV3. Mamy nadzieję, że dzięki nim z naszych podopiecznych w przyszłości wyrosną wybitni inżynierowie i naukowcy.

 Po raz kolejny jesteśmy wdzięczni Magazynowi Fakty Kaliskie za przyjęcie zaproszenia na naszą uroczystość i przygotowanie z niej szczegółowego reportażu kliknij i zobacz relację. Galeria 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?