Sukces naszych uczniów w IV Rajdzie PTTK „Kamienie historii”!
W piątek, 29 maja, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu wzięła udział w IV Rajdzie PTTK „Kamienie historii". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kaliski Oddział PTTK oraz Szkołę Podstawową im. Mieczysława Jałowieckiego w Kamieniu. Głównym celem tegorocznej edycji rajdu było nie tylko aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim popularyzacja wiedzy o historii regionu oraz o postaci wybitnego dyplomaty i patrona tamtejszej szkoły – Mieczysława Jałowieckiego. Nasi uczniowie z pełnym zaangażowaniem ruszyli w trasę, która wiodła przez malownicze tereny Kamienia. Organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo różnorodnych zadań, które wymagały wszechstronnej wiedzy i umiejętności. Na punktach kontrolnych na uczniów czekały zadania strażackie – sprawdzające kondycję, szybkość i umiejętność działania pod presją czasu, wędkarskie, sportowe, polonistyczne, w których trzeba było wykazać się doskonałą znajomością lektur szkolnych, matematyczne wymagające logicznego myślenia oraz sprawnego liczenia w terenie. Niezwykle sympatyczne, relaksujące i pełne radości było spotkanie z alpakami, które skradły serca wszystkich uczestników. A po męczącej wędrówce czekał na nas obfity posiłek - smaczny żurek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienia, kiełbaski z grila oraz mnóstwo słodkości i przepysznych owoców. Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasza rajdowa drużyna zaprezentowała się znakomicie i wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu! To jednak nie koniec wspaniałych wiadomości. Wielki sukces odniósł również nasz uczeń, Mikołaj Krzemiński z klasy 7b, który wykazał się imponującą wiedzą historyczną i zdobył trzecie miejsce w wymagającym konkursie wiedzy na temat życia i działalności Mieczysława Jałowieckiego. Mimo zaciętej, sportowej rywalizacji na szlaku panowała atmosfera przyjaźni i wzajemnej pomocy.




































