Kolejny sukces Wojtka!
W dniu 14 marca 2026 r. w Warszawie odbyły się zawody finałowe XXI Olimpiady Matematycznej Juniorów, w której uczestniczył Wojciech Antczak, uczeń klasy 8c. Następnego dnia, podczas uroczystego zakończenia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, Wojtek odebrał dyplom finalisty Olimpiady. To kolejny, zaszczytny tytuł, którym może pochwalić się ten uczeń. Wojtek uzyskał cenne uprawnienia - przyjęcie w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej oraz zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Zmagania matematyczne były trójstopniowe. Aby dojść do finału, Wojtek musiał pozytywnie zaliczyć dwa etapy - zawody pierwszego i drugiego stopnia. Zadania konkursowe były nieszablonowe, wymagały od uczestników umiejętności rozumowania i przedstawiania poprawnej argumentacji. Sam udział w finale i zdobycie tytułu finalisty Olimpiady Matematycznej Juniorów jest bardzo dużym osiągnięciem, które potwierdza wysoki poziom wiedzy, logicznego myślenia oraz wytrwałości w rozwiązywaniu trudnych problemów matematycznych.
Wojtku, serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy dalszych wspaniałych wyników oraz rozwijania matematycznych pasji! Jesteśmy z Ciebie dumni!




































