Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
2437
1837
3489731

Twoje IP: 44.192.114.32

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Już pożegnania nadszedł czas!

phoca thumb m image002Klasy 8e i 8b postanowiły podsumować wspólnie spędzone lata na wycieczce do Trójmiasta. Aż trudno uwierzyć, że czas biegnie tak szybko! Pobyt we Władysławowie, Gdyni, Gdańsku i Sopocie na długo pozostanie w naszych wspomnieniach, podobnie jak wspólnie spędzone lata w szkole. Nie tylko przywitaliśmy się z morzem, podziwialiśmy przepiękny zachód słońca, ale również zwiedzaliśmy, uczyliśmy się, bawiąc, a także wspólnie świętowaliśmy urodziny naszych przyjaciół. Odwiedziliśmy Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, przeszliśmy Aleją Gwiazd Sportu w Cetniewie oraz Aleją Statków Pasażerskich w Gdyni, zwiedzaliśmy Okręt Wojenny Błyskawica, zaś obowiązek szkolny realizowaliśmy w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Wszystkiego dopełniały spacery po promenadzie i molo w Sopocie, ulicą Bohaterów Monte Cassino (tzw. Monciak) i czas spędzony na Starówce w Gdańsku. Trzeci dzień dostarczył nam szczególnych wrażeń, gdyż mogliśmy podziwiać artefakty w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu pozwolił nam przypomnieć sobie lekcje historii i doświadczyć losów ludności cywilnej w tym okrutnym czasie dzięki nowoczesnej technologii. Wędrówkę historyczną zakończyliśmy na Westerplatte, które każdy Polak powinien odwiedzić choć raz w życiu, gdyż ten symbol polskiego bohaterstwa kształtuje tożsamość młodych rodaków. Warto przywołać słowa Jana Pawła II wypowiedziane w 1987 r. na Westerplatte do młodzieży, które nic nie straciły na swojej aktualności: „I dobrze będzie chyba, jeżeli po tylu latach, które dzielą nas od wydarzeń na Westerplatte, każdy młody Polak, każda młoda Polka rozważy w sercu, że każdy i każda ma w swoim życiu podobne «Westerplatte», może mniej sławne, mniej historyczne, powiedzmy, na mniejszą skalę zewnętrzną, ale czasem może na większą jeszcze skalę wewnętrzną, i że tego swojego «Westerplatte» nie może oddać!".
Drodzy Ósmoklasiści,
życzymy Wam odwagi w obronie ,,swojego Westerplatte", zdobywajcie szczyty i delektujcie się każdą chwilą w drodze do celu, ale nigdy nie zapominajcie, skąd pochodzicie. Bądźcie dumni z tego, kim jesteście!

 


 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?