logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
328
1625
2624255

Twoje IP: 54.236.58.220

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Tłusty czwartek w klasie 6a

Dzisiaj, na zajęciach z wychowawcą, poznaliśmy genezę tłustego czwartku. Otóż sięga ona jeszcze czasów pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy. Spożywano wtedy tłuste potrawy oraz pączki przygotowane z ciasta chlebowego, nadziewane słoniną. Zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej pojawił się w Polsce dopiero około XVI wieku. W środku takiego pączka znajdował się migdał lub mały orzeszek, a ten kto trafił na taki pączek miał, według przepowiedni, cieszyć się szczęściem, dostatkiem i powodzeniem. Na koniec zajęć wymieniliśmy się swoimi domowymi przepisami na pączki oraz wspólnie stworzyliśmy własny przepis.

 

Klasa 6a poleca

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?