Twoje IP: 54.236.58.220

SP17 drzwi otwarte

Sałatka czy surówka? Oto jest pytanie klasy 4b integracyjnej

phoca thumb m niadanie14 lutego 2021 r., na lekcji wychowawczej, uczniowie klasy 4b integracyjnej postanowili zjeść wspólnie zdrowe, drugie śniadanie. Z pomocą rodziców przygotowali produkty, a następnie samodzielnie zabrali się do zrobienia sałatki… a może surówki? Okazuje się, że surówka to rodzaj potrawy przyrządzonej z surowych warzyw lub owoców - mogą być one kwaszone, konserwowe, mrożone. Sałatka natomiast zawiera produkty gotowane, takie jak jaja, mięso, makaron. Niektóre źródła podają, że każda surówka jest sałatką, ale nie każda sałatka jest surówką. I bądź tu mądry! My pokazujemy Wam nasze zdrowe, drugie śniadanie i zachęcamy do samodzielnego przygotowywania sałatek i surówek. SMACZNEGO!