Twoje IP: 3.238.147.211

Narodowe Czytanie

phoca thumb m 1Dnia 18 września 2020 r. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt Narodowe Czytanie. Klasy 7 - 8 zatopiły się w lekturze „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Przez cały dzień wszyscy uczniowie i nauczyciele pogrążyli się w głośnym czytaniu i podjęli pierwsze próby aktorskie. „Balladyna” była także inspiracją do dalszych działań. Uczniowie wykonują projekty, wykorzystując motywy z lektury. Efektami przedsięwzięcia pochwalą się wkrótce. Dodatkowym elementem tego dnia było ogłoszenie przez nauczycieli bibliotekarzy szkolnego konkursu na piękne czytanie wybranego fragmentu „Balladyny” dla uczniów.