Twoje IP: 3.231.226.13

„Dzień Bez Śmiecenia” za nami!

phoca thumb m martyna kiju 8c 5Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu 11 maja br. dołączyli do akcji "Dzień bez śmiecenia". Uczniowie wykonali plakaty zachęcające mieszkańców do dbania o naszą planetę (do: segregacji odpadów, wrzucania nawet małych śmieci do koszy, zaprzestania zanieczyszczania lasów, jezior, rzek). Hurtowo produkujemy śmieci. Najgorsze, że niektórzy ludzie zostawia je wszędzie: na ulicy, nad jeziorem, w lesie, na klatce, w biurze. Wolontariusze, zdając sobie z tego sprawę, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Gdziekolwiek idę, zbieram #codziennie5 śmieci". Działanie polega na tym, że codziennie zbierają po pięć śmieci. Robią to wszędzie! Będąc na spacerze w lesie lub parku, w mieście. Akcja stała się tak modna, że przyłączają się do niej znane osoby. Apel do wszystkich uczniów! Przyłącz się do tej grupy. Bądź trendy! Zbierz codziennie tylko 5 śmieci, a wkrótce dostrzeżesz efekty!