logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
159
1829
2315428

Twoje IP: 3.228.220.31

W szkole po ciemku jest ciekawie...

phoca thumb m 79988796 1010792025925759 4950317496495243264 nPo dopołudniowych międzyprzedmiotowych zmaganiach, 17 grudnia 2019 r. wieczorem przyszedł czas na kolejne połączenie języków. Tym razem polskiego i angielskiego.
Gdy zapadł zmrok, uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Barbary Raczyk wystawili "Opowieść Wigilijną" na podstawie powieści Charlesa Dickensa. W roli Ebenezera Scrooge'a można było podziwiać ucznia klasy 7b, Łukasza Balcerzaka.
Występ koła teatralnego urozmaicały dodatkowo utwory świąteczne w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego prowadzonego przez panie: Magdalenę Wieczorek oraz Małgorzatę Stasińską.


Po przedstawieniu, światła pozostały wyłączone i uczniowie najpierw obejrzeli krótki film animowany "A Christmas Carol" ("Opowieść Wigilijna") po angielsku, a następnie zaopatrzeni w świeczki, ruszyli szukać w szkole pochowanych zadań.
Na uczestników wieczoru w szkole czekało 5 zadań po angielsku i 5 zadań po polsku. Wszystkie zagadki dotyczyły "Opowieści Wigilijnej" i każdą należało najpierw odnaleźć.
Po zdobyciu wszystkich ćwiczeń, uczniowie mogli odgadnąć tajemne hasło. Nie było to łatwe zadanie.
Okazuje się, że w szkole po ciemku jest świetna zabawa. Sprawczynią całego zamieszania była pani Barbara Raczyk, która zaprosiła do współpracy wszystkie polonistki oraz anglistkę, Bogumiłę Stanoch.
Nocne zabawy przyciągają sporo chętnych do zmagań intelektualnych uczniów. Rok temu były "Dziady", w tym roku "Opowieść Wigilijna". Już czekamy na kolejny wieczór w szkole.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?