Twoje IP: 34.204.203.142

Akordeon to instrument dęty?

W dniu 24.10.2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się pierwszy koncert zorganizowany przez panią Katarzynę Wieczorek. Uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej poznali dwa instrumenty dęte: klarnet i akordeon. W chwili ciszy mogli usłyszeć, jak akordeon potrafi głęboko "oddychać". Dowiedzieli się, że klarnet ma ustnik, w którym jest ukryty skarb. Ten skarb to kawałek trzciny czyli stroik. Dzieci wesoło bawiły się przy najpopularniejszym czeskim tańcu, którym jest Polka. Kolejny koncert już w listopadzie. Muzycy zabiorą nas do lasu.